ATP Cincinnati: Jannik Sinner okrasił dzień 20. urodzin. Fabio Fognini poszedł w ślady rodaka

Obchodzący w poniedziałek 20. urodziny Jannik Sinner w dwóch setach pokonał Federico Delbonisa w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. W ślady młodszego rodaka poszedł Fabio Fognini.

Marcin Motyka
Jannik Sinner Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Jannika Sinnera nie będzie można już określać jako "najlepszego nastolatka w rozgrywkach". Włoch w poniedziałek obchodził bowiem 20. urodziny. Początek tego dnia spędził na korcie i okrasił go zwycięstwem. W meczu I rundy turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati pokonał 6:2, 7:5 Federico Delbonisa.

Rozstawiony z numerem 11. Sinner w ciągu 98 minut gry zapisał na swoim koncie sześć asów, pięć przełamań i 22 zagrania kończące. - Dla mnie największym prezentem było to, że mogłem zagrać przed kibicami na trybunach. A zwycięstwo sprawia, że jest to idealne. To wisienka na torcie - powiedział w rozmowie z Tennis Channel Włoch, który po zakończeniu otrzymał od organizatorów... pizzę.

W ślady młodszego rodaka poszedł Fabio Fognini. Tenisista z San Remo urodziny wprawdzie ma 24 maja, ale w poniedziałek - jak Sinner - mógł cieszyć się z awansu do II rundy Western & Southern Open. Po 100-minutowej rywalizacji wygrał 7:6(3), 6:3 z Nikołozem Basilaszwilim.

34-letni Fognini w poniedziałek zaserwował osiem asów, wykorzystał cztery z sześciu break pointów i zagrał 18 uderzeń wygrywających. Jego następnym przeciwnikiem będzie Guido Pella.

Dominik Koepfer wykorzystał drugą szansę. Niemiec wszedł do drabinki jako "szczęśliwy przegrany" z kwalifikacji, zastępując Johna Millmana, i pokonał rodaka, Jana-Lennarda Struffa. W II rundzie Niemiec zmierzy się z Pablo Carreno, turniejową "siódemką".

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)