Kapitalny rewanż Magdy Linette! Rosjanka została znokautowana

Magda Linette pokazała kapitalny tenis i w Cleveland (WTA 250) wyeliminowała najwyżej rozstawioną Darię Kasatkinę! Polka wzięła na Rosjance wielki rewanż za turniej w San Jose.

Magda Linette Getty Images / Lauren Bacho / Na zdjęciu: Magda Linette
W poprzedniej rundzie Magda Linette (WTA 51) nie miała łatwej przeprawy z 16-letnią Lindą Fruhvirtovą, ale pozostaje bez straconego seta w turnieju. W czwartek jej rywalką była Daria Kasatkina (WTA 27), z którą na początku sierpnia w San Jose przegrała po trzysetowej batalii. Tym razem Polka rozbiła Rosjankę 6:1, 6:2.

Początek był kapitalny w wykonaniu Linette. Efektowny return dał jej prowadzenie 2:0. Następnie serwujące roztrwoniły przewagę 40-15. Najpierw Polka oddała podanie psując drajw woleja. Po chwili dwa znakomite returny przyniosły poznaniance przełamanie na 3:1.

Linette, poza małym zawahaniem w drugim gemie, grała równo. Była aktywna na korcie, solidna w obronie, dobrze odwracała kierunki zagrań, sprytnie zmieniała rytm i skutecznie atakowała. Kasatkina była na korcie ospała i mało staranna. Podwójny błąd kosztował Rosjankę stratę serwisu w szóstym gemie. Linette pewnie utrzymała podanie i I set zdecydowanie padł jej łupem.

W II secie Linette ruszyła do ataku przy stanie 2:2. Seria kapitalnych zagrań, w tym kros bekhendowy i forhend, dały jej przełamanie. Polka ze stoickim spokojem punktowała coraz bardziej poirytowaną Kasatkinę. Rosjanka była rozregulowana i stale zaskakiwana przez poznaniankę, która brylowała na linii końcowej i przy siatce.

W grze Kasatkiny nic się nie kleiło. Szwankujący serwis wpędził ją w jeszcze większe tarapaty. Podwójnym błędem oddała podanie w siódmym gemie. Linette do końca utrzymała najwyższy poziom koncentracji i świetną jakość tenisa. Spotkanie zakończyła wspaniałą kontrą bekhendową.

W trwającym 63 minuty meczu Linette zaserwowała sześć asów. Obroniła dwa z trzech break pointów i wykorzystała pięć z sześciu szans na przełamanie. Polka posłała 30 kończących uderzeń przy zaledwie 12 niewymuszonych błędach. Kasatkinie zanotowano osiem piłek wygranych bezpośrednio i osiem pomyłek. Poznanianka wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie spotkań z Rosjanką.

Linette awansowała do drugiego półfinału w tym roku, po Strasburgu. O piąty finał w karierze Polka zmierzy się w czwartek z Rumunką Iriną-Camelią Begu.

Tennis in the Land, Cleveland (USA)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 235,2 tys. dolarów
czwartek, 26 sierpnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska, 6) - Daria Kasatkina (Rosja, 1/WC) 6:1, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Magda Linette awansuje do finału turnieju w Cleveland?