Młoda Dunka sprawiła niespodziankę. Marketa Vondrousova gra dalej

W turnieju WTA 250 w Luksemburgu doszło do niespodzianki. Młoda Dunka wyeliminowała rozstawioną z numerem czwartym Rosjankę. Dalej awansowała Czeszka Marketa Vondrousova.

Clara Tauson Getty Images / Maksim Konstantinov/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Clara Tauson
W środę w Luksemburgu nie brakowało zażartych batalii. Niespodziankę sprawiła Clara Tauson (WTA 70), która zwyciężyła 6:4, 3:6, 7:6(1) rozstawioną z numerem czwartym Jekaterinę Aleksandrową (WTA 33). W trzecim secie 18-letnia Dunka wróciła ze stanu 1:3.

W trwającym dwie godziny i 24 minuty spotkaniu Aleksandrowa zaserwowała siedem asów. Obroniła 10 z 12 break pointów. Dunka zdobyła o dwa punkty więcej (102-100). Kolejną jej rywalką będzie Marie Bouzkova (WTA 84) lub Belgijka Greet Minnen (WTA 78). Czeszka w ostatnim meczu I rundy pokonała 6:2, 6:7(3), 6:3 Shuai Zhang (WTA 49) po dwóch godzinach i 33 minutach. Bouzkova zaserwowała osiem asów i odparła sześć z siedmiu break pointów.

Marketa Vondrousova (WTA 35) wygrała 6:2, 6:4 z Janą Fett (WTA 227). Czeszka prowadziła 6:2, 4:1 i straciła trzy gemy z rzędu, ale dwa kolejne padły jej łupem. W ciągu 75 minut finalistka Rolanda Garrosa 2019 i srebrna medalistka olimpijska z Tokio wykorzystała sześć z ośmiu break pointów. W ćwierćfinale czeka ją starcie z Belgijką Elise Mertens lub Białorusinką Alaksandra Sasnowicz.

Ludmiła Samsonowa (WTA 48) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i zwyciężyła 7:6(5), 7:6(3) Oceane Dodin (WTA 95). W trwającym dwie godziny i 10 minut meczu Francuzka popełniła 13 podwójnych błędów, a Rosjanka miała ich dziewięć. Pierwsza z nich zaserwowała tylko trzy asy, a druga posłała ich dziewięć. Obie zaliczyły po trzy przełamania. W ćwierćfinale przeciwniczką Samsonowej będzie mistrzyni olimpijska, Szwajcarka Belinda Bencić lub Kazaszka Zarina Dijas.

Alize Cornet (WTA 72) pokonała 6:3, 6:3 Mandy Minellę (WTA 233). W ciągu godziny i 45 minut Francuzka zniwelowała osiem z 10 break pointów i spożytkowała pięć z 10 szans na przełamanie. Następną jej przeciwniczką będzie Łotyszka Jelena Ostapenko  lub Holenderka Arianne Hartono.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)
WTA 250, kort twardy w hali, pula nagród 235,24 tys. dolarów
środa, 15 września

II runda gry pojedynczej:

Marketa Vondrousova (Czechy, 5) - Jana Fett (Chorwacja, Q) 6:2, 6:4
Ludmiła Samsonowa (Rosja, 7) - Oceane Dodin (Francja) 7:6(5), 7:6(3)
Alize Cornet (Francja, 8) - Mandy Minella (Luksemburg, WC) 6:3, 6:3
Clara Tauson (Dania) - Jekaterina Aleksandrowa (Rosja, 4) 6:4, 3:6, 7:6(1)

I runda gry pojedynczej:

Marie Bouzkova (Czechy) - Shuai Zhang (Chiny, 6) 6:2, 6:7(3), 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Clara Tauson awansuje do półfinału turnieju w Luksemburgu?