Trudna przeprawa Alison Riske w Portorożu. Szybki mecz Julii Putincewej

Alison Riske przetrwała napór Słowaczki Viktorii Kuzmovej w turnieju WTA 250 w Portorożu. Szybki mecz ma za sobą Kazaszka Julia Putincewa.

Alison Riske Getty Images / Icon Sportswire / Na zdjęciu: Alison Riske
W środę w Portorożu wyłonione zostały cztery ćwierćfinalistki. Jedną z nich została Alison Riske (WTA 38), która zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:3 Viktorię Kuzmovą (WTA 149). Słowaczka prowadziła 6:3, 1:0 z przełamaniem na otwarcie drugiej partii. Sześć z ośmiu kolejnych gemów padło łupem Amerykanki. W trzecim secie tenisistka z Koszyc z 1:3 wyrównała na 3:3, ale w końcówce Riske złamała jej opór.

W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu obie tenisistki miały po 12 break pointów. Riske trzy razy oddała podanie, a sama uzyskała pięć przełamań. Zdobyła o 11 punktów więcej od Kuzmovej (102-91). Było to ich pierwsze spotkanie.

Julia Putincewa (WTA 44) pokonała 6:3, 6:1 Katie Boulter (WTA 171). W ciągu 73 minut Kazaszka obroniła trzy z czterech break pointów i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Jej łupem padło 63 ze 100 rozegranych punktów (63 proc.).

Kolejną rywalką Putincewej będzie Lucia Bronzetti (WTA 167), która wygrała 2:6, 6:3, 6:3 z Bernardą Perą (WTA 90). W trwającym 2,5 godziny meczu Włoszka zaserwowała sześć asów, a Amerykanka popełniła 13 podwójnych błędów. Miało miejsce 15 przełamań, z czego osiem dla 22-latki z Genui.

Kristina Mladenović (WTA 68) w 81 minut pokonała 6:0, 6:4 Anę Konjuh (WTA 82). Francuzka dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Wyrównała na 2-2 bilans spotkań z Chorwatką. W ćwierćfinale Mladenović zmierzy się z Riske.

Zavarovalnica Salva Portoroz, Portoroż (Słowenia)