Zmienne szczęście medalistek olimpijskich w Luksemburgu. Najwyżej rozstawione za burtą

W turnieju WTA 250 w Luksemburgu nie ma już dwóch najwyżej rozstawionych tenisistek. Tytułu nie zdobędzie mistrzyni olimpijska Belinda Bencić. W grze pozostaje srebrna medalistka z Tokio Marketa Vondrousova.

Belinda Bencić PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Belinda Bencić
W piątek w Luksemburgu rozegrane zostały ćwierćfinały. Zmienne szczęście miały gwiazdy igrzysk olimpijskich w Tokio. Odpadła złota medalistka Belinda Bencić (WTA 12), która przegrała 1:6, 4:6 z Ludmiłą Samsonową (WTA 48). W ciągu 73 minut Rosjanka zdobyła 25 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dwa break pointy i zaliczyła trzy przełamania.

W półfinale jest Marketa Vondrousova (WTA 35), która w 97 minut pokonała 7:5, 6:2 Elise Mertens (WTA 16). W pierwszym secie Czeszka wróciła z 3:5 i obroniła dwie piłki setowe, po jednej w dziewiątym i 10. gemie. W całym meczu wykorzystała pięć z 10 break pointów. Belgijka popełniła osiem podwójnych błędów.

W półfinale Samsonowa zmierzy się z Jeleną Ostapenko (WTA 30), która wygrała 7:6(6), 6:2 z Alize Cornet (WTA 72). Łotyszka obroniła piłkę setową w tie breaku pierwszej partii. W ciągu 91 minut mistrzyni imprezy z 2019 roku wykorzystała cztery z ośmiu break pointów. Zdobyła 31 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Vondrousovą w półfinale czeka starcie z Clarą Tauson (WTA 70), która w 92 minuty pokonała 6:3, 6:2 Marie Bouzkovą (WTA 84). Dunka zgarnęła 32 z 41 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Nie musiała bronić żadnych break pointów, a sama zamieniła na przełamanie cztery z sześciu szans.

BGL BNP Paribas Luxembourg Open, Luksemburg (Luksemburg)

Clara Tauson (Dania) - Marie Bouzkova (Czechy) 6:3, 6:2

Liderka rankingu nie zagra w WTA Finals? "To nie jest dobra reklama dla najlepszych dziewczyn na świecie"
"Prawdziwy punkt zwrotny w świecie tenisa". Odważna teza legendarnego deblisty

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)
Czy Marketa Vondrousova awansuje do finału turnieju w Luksemburgu?