Włoszka zaskoczyła Julię Putincewą. Finał w Portorożu bez Słowenki

Kazaszka Julia Putincewa w pierwszym secie dominowała, ale później zaskoczyła ją Włoszka Jasmine Paolini. W finale turnieju WTA 250 w Portorożu nie wystąpi Słowenka Kaja Juvan.

Jasmine Paolini Getty Images / Al Bello / Na zdjęciu: Jasmine Paolini
W sobotę wyłonione zostały finalistki imprezy w Portorożu, odbywającej się po raz pierwszy od 2010 roku. O tytuł nie powalczy rozstawiona z numerem drugim Julia Putincewa (WTA 44), która przegrała 6:1, 3:6, 4:6 z Jasmine Paolini (WTA 87). W pierwszym secie Kazaszka cztery razy przełamała Włoszkę, ale w dwóch kolejnych pięć razy oddała podanie.

W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Putincewa popełniła siedem podwójnych błędów. O jeden punkt więcej zdobyła Paolini (86-85). Było to pierwsze spotkanie Kazaszki z Włoszką.

Alison Riske (WTA 38) pokonała 6:0, 6:4 Kaję Juvan (WTA 103). W drugiej partii Słowenka z 1:3 wyszła na 4:3, ale straciła trzy kolejne gemy. W ciągu 87 minut Amerykanka obroniła pięć z siedmiu break pointów i wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie.

Riske awansowała do dziewiątego finału w głównym cyklu. Do tej pory wygrała turnieje w Tiencinie (2014) i Den Bosch (2019). Paolini po raz pierwszy doszła do meczu o tytuł w singlu. Amerykanka i Włoszka nigdy wcześniej się nie spotkały.

Zavarovalnica Salva Portoroz, Portoroż (Słowenia)