Iga Świątek poznała pierwszą rywalkę w Ostrawie. Ponad trzygodzinny bój pełen zwrotów akcji

Iga Świątek jest najwyżej klasyfikowaną uczestniczką halowych zawodów J&T Banka Ostrava Open 2021. We wtorek polska tenisistka poznała pierwszą rywalkę w czeskim turnieju.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Getty Images / Sarah Stier / Na zdjęciu: Iga Świątek
Po raz pierwszy w karierze Iga Świątek została oznaczona "jedynką" w zawodach głównego cyklu. Dzięki temu otrzymała w Ostrawie wolny los i rozpocznie zmagania od II rundy. Nasza tenisistka poznała pierwszą rywalkę we wtorkowe popołudnie, gdy zakończyło się spotkanie Julii Putincewej (WTA 49) ze Shuai Zhang (WTA 48).

Zwycięsko z tego pojedynku wyszła reprezentantka Kazachstanu, która pokonała Chinkę 5:7, 7:6(7), 6:4. Niezwykle wyrównane spotkanie trwało aż trzy godziny i 24 minuty. Zwycięska Putincewa obroniła w dziewiątym gemie drugiego seta piłkę meczową. Do tego w decydującej odsłonie odrobiła stratę przełamania.

Putincewa, która ma na koncie dwa singlowe tytuły rangi WTA (Norymberga 2019, Budapeszt 2021), nie grała jeszcze ze Świątek na zawodowych kortach. Ich pierwszy pojedynek w kobiecym tourze zostanie rozegrany w środę (jako trzeci w kolejności od godz. 12:00 na korcie centralnym).

Przypomnijmy, że w II rundzie turnieju WTA 500 w Ostrawie jest również druga z Biało-Czerwonych, Magda Linette, która w poniedziałkowy wieczór pokonała Francuzkę Oceane Dodin 6:2, 7:6(3). Jej przeciwniczkę wyłoni wtorkowy pojedynek Rosjanki Weroniki Kudermetowej z Kazaszką Jeleną Rybakiną. Jeśli Linette i Świątek wygrają najbliższe mecze, to zmierzą się ze sobą w piątkowym ćwierćfinale.

J&T Banka Ostrava Open, Ostrawa (Czechy)