Lorenzo Musetti z pierwszym zwycięstwem w hali. Stary mistrz rozpoczął trudną misję

We wtorek rozegrano kolejne cztery mecze I rundy halowego turnieju ATP 250 na kortach twardych w Nur-Sułtanie. Zwycięstwo odniósł utalentowany Lorenzo Musetti. Obronę tytułu rozpoczął John Millman.

Rafał Smoliński
Lorenzo Musetti Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Lorenzo Musetti
Przeciwnikiem Lorenzo Musettiego był Marc Polmans, który w poniedziałek przeszedł przez dwustopniowe eliminacje. Po dwóch godzinach i 19 minutach młody Włoch pokonał Australijczyka 6:4, 2:6, 6:4. Dzięki temu odniósł premierowe zwycięstwo w imprezie ATP Tour rozgrywanej w hali.

- To był bardzo trudny mecz, ale grałem dobrze. Marc był bardzo solidny, nie popełniał błędów, dlatego nie było łatwo wygrać punkt. W trzecim secie zdobyłem przełamanie w trzecim gemie i to okazało się momentem przełomowym. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa - powiedział Musetti (cytat za atptour.com), który już w środę powalczy o ćwierćfinał z Serbem Laslo Djere.

Obronę wywalczonego przed rokiem mistrzostwa rozpoczął we wtorek John Millman. Australijczyk miał poważne problemy w spotkaniu z Kazachem Dmitrijem Popką, który dostał się do głównej drabinki poprzez eliminacje. W trzecim secie musiał gonić wynik, ale zdołał wygrać 3:6, 6:1, 6:4. W środę jego przeciwnikiem w drodze do ćwierćfinału będzie Hiszpan Jaume Munar.

Wtorek nie był udanym dniem dla kwalifikantów. Porażki doznał również Szwed Elias Ymer, który przegrał z oznaczonym ósmym numerem Białorusinem Ilją Iwaszką 2:6, 4:6. Do II rundy awansował także inny reprezentant naszych wschodnich sąsiadów, Jegor Gerasimow. Dobrze czujący się w warunkach halowych Białorusin zwyciężył rozstawionego z "szóstką" Francuza Benoita Paire'a 7:5, 6:4.