ATP Metz: zwycięstwa Andy'ego Murraya i Pablo Carreno. Hubert Hurkacz poznał drogę do półfinału

Andy Murray w dwóch setach pokonał Vaska Pospisila w II rundzie turnieju ATP 250 w Metz. Do ćwierćfinału awansowali też rozstawiony z numerem drugim Pablo Carreno i utalentowany 18-letni Holger Vitus Nodskov Rune.

Marcin Motyka
Andy Murray Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Andy Murray
Andy Murray w bardzo dobrym stylu awansował do ćwierćfinału turnieju ATP w Metz. W środowym meczu II rundy Brytyjczyk zaserwował sześć asów, ani razu nie został przełamany, wykorzystał dwa z sześciu break pointów i w niespełna półtorej godziny pokonał 6:3, 6:3 Vaska Pospisila.

- Próbowałem zmusić go do wysiłku podczas jego gemów serwisowych - mówił, cytowany przez atptour.com, Murray, który w Moselle Open gra dzięki dzikiej karcie. - Ma doskonały serwis i lubi atakować pierwszą piłkę w wymianie, więc koncentrowałem się na jak najlepszym returnowaniu, a przy jego drugim podaniu chciałem wywierać na nim presję. Myślę, że robiłem to dobrze - skomentował.

To rozstrzygnięcie oznacza, że Hubert Hurkacz poznał drogę do półfinału. W czwartek, w II rundzie, Polak zmierzy się z Lucasem Pouille'em. Jeśli wygra, jego rywalem w 1/4 finału będzie właśnie Murray.

Udanie rywalizację w Metz rozpoczął Pablo Carreno. Oznaczony numerem drugim Hiszpan nie został przełamany i wygrał 7:5, 6:2 z Mikaelem Ymerem. W 1/4 finału Carreno zagra z kwalifikantem, Holgerem Vitusem Nodskovem Rune. 18-letni Duńczyk ograł 6:7(6), 6:4, 6:4 Lorenzo Sonego, turniejową "piątkę".

W meczu I rundy kwalifikant Peter Gojowczyk w trzech setach wygrał z Antoine'em Hoangiem, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji, który wszedł do turnieju w miejsce Richarda Gasqueta. Kolejnym rywalem Niemca będzie rozstawiony z numerem siódmym Karen Chaczanow.

Moselle Open, Metz (Francja)
ATP 250, kort twardy w hali, pula nagród 419,4 tys. euro
środa, 22 września

II runda gry pojedynczej:

Pablo Carreno (Hiszpania, 2) - Mikael Ymer (Szwecja, Alt) 7:5, 6:2
Holger Vitus Nodskov Rune (Dania, Q) - Lorenzo Sonego (Włochy, 5) 6:7(6), 6:4, 6:4
Andy Murray (Wielka Brytania, WC) - Vasek Pospisil (Kanada) 6:3, 6:3