Wielka gwiazda wróciła do gry. Emocji było co niemiara

Kim Clijsters wróciła do rywalizacji na zawodowych kortach po ponad rocznej nieobecności. W poniedziałek w Chicago (WTA 500) 38-letnia Belgijka zmierzyła się z Tajwanką Su-Wei Hsieh. Mecz dostarczył ogromnych emocji.

Kim Clijsters Getty Images / Casey Sykes / Na zdjęciu: Kim Clijsters
W Chicago odbywa się pierwsza edycja turnieju WTA. Wzięła w nim udział 38-letnia Kim Clijsters, która zanotowała pierwszy występ od US Open 2020. Belgijka przegrała 3:6, 7:5, 3:6 z Su-Wei Hsieh (WTA 97).

Clijsters miała świetne otwarcie meczu. W pierwszym secie prowadziła 3:0, ale od tego momentu straciła osiem gemów z rzędu. W drugiej partii Belgijka poderwała się do walki ze stanu 0:2. Doprowadziła do trzeciej odsłony, a w niej 35-letnia Hsieh w samej końcówce skruszyła jej opór. Miały w niej miejsce trzy przełamania, z czego dwa dla Tajwanki.

W trwającym dwie godziny i 18 minut meczu Clijsters popełniła dziewięć podwójnych błędów. Hsieh została przełamana pięć razy, a sama wykorzystała siedem z 20 break pointów. Belgijka posłała 45 kończących uderzeń, ale też zrobiła 54 pomyłki. Tajwance naliczono 18 piłek wygranych bezpośrednio i 23 niewymuszone błędy.

W ubiegłym roku Clijsters wznowiła karierę, którą w 2012 zakończyła po raz drugi. Po powrocie wciąż czeka na zwycięstwo. W sezonie 2020 miała bilans meczów 0-3. Przeszła operację kolana i po US Open nie wystąpiła w żadnym turnieju. Belgijka jest trzykrotną mistrzynią wielkoszlemowej imprezy w Nowym Jorku. Triumf odniosła też w Australian Open 2011. W sumie w swoim dorobku ma 41 singlowych tytułów w głównym cyklu. Ostatni zdobyła 10 lat temu w Australian Open.

Hsieh w lutym w Melbourne  osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy ćwierćfinał w singlu. Od tamtej pory w żadnym turnieju nie wygrała dwóch meczów z rzędu w głównym cyklu. W II rundzie Tajwanka zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur.

Chicago Fall Tennis Classic, Chicago (USA)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 565,5 tys. dolarów
poniedziałek, 27 września

I runda gry pojedynczej:

Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Kim Clijsters (Belgia, WC) 6:3, 5:7, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Kim Clijsters wygra jeszcze turniej WTA?