Najpierw radość, potem rozczarowanie. Polak zakończył występ w Lizbonie

Po pierwszym spotkaniu apetyt Daniela Michalskiego mocno wzrósł. Tymczasem w czwartek polski tenisista nie zdołał awansować do ćwierćfinału turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Lizbonie.

Rafał Smoliński
Daniel Michalski Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Daniel Michalski
W I rundzie turnieju w Lizbonie Daniel Michalski (ATP 484) sprawił sporą niespodziankę, bo po trzygodzinnym boju wyeliminował rozstawionego z drugim numerem Japończyka Taro Daniela. W czwartek na drodze warszawianina stanął tenisista gospodarzy Joao Domingues (ATP 238), który ma już na koncie dwa triumfy w challengerach (Mestre 2017, Braga 2019).

Po wygranej w pierwszej rundzie Polak liczył na kolejny dobry rezultat. Tymczasem w pierwszym secie czwartkowego pojedynku Domingues błyskawicznie postarał się o dwa przełamania i wyszedł na 4:0. Dopiero wtedy Michalski przebudził się i odrobił stratę breaka. Nic więcej jednak nie był w stanie zrobić i to Portugalczyk zamknął seta wynikiem 6:2.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Nasz reprezentant nie był w stanie dorównać zawodnikowi gospodarzy. Domingues znów błyskawicznie zdobył dwa przełamania i kontrolował sytuację na korcie. Tym razem nie dał sobie odebrać podania i przy pierwszej okazji zakończył pojedynek.

Po 70 minutach Domingues pokonał Michalskiego 6:2, 6:2 i awansował do ćwierćfinału. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie oznaczony ósmym numerem Kazach Dmitrij Popko (ATP 187). Michalski za występ w Lizbonie otrzyma 11 punktów do rankingu ATP oraz czek na sumę 730 euro.

Del Monte Lisboa Belem Open, Lizbona (Portugalia)