Kei Nishikori przetrwał I rundę. Rewelacja US Open pokonana

Kei Nishikori nie bez problemu wygrał pierwszy mecz w zawodach ATP Masters 1000 na kortach twardych w Indian Wells. Porażki doznał Botic van de Zandschulp, który we wrześniu sensacyjnie dotarł do ćwierćfinału wielkoszlemowego US Open 2021.

Rafał Smoliński
Kei Nishikori PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Kei Nishikori
W meczu I rundy Kei Nishikori musiał gonić wynik, bowiem Joao Sousa wygrał pierwszego seta po tie breaku. Potem Japończyk udowodnił swoją wyższość nad Portugalczykiem, choć w drugiej odsłonie przegrywał ze stratą breaka. Po dwóch godzinach i 22 minutach reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni zwyciężył ostatecznie 6:7(5), 6:3, 6:2.

- Było bardzo ciężko. On wygrał pierwszego seta i prowadził z przewagą przełamania w drugim, dlatego starałem się grać trochę agresywniej. On był bardzo solidny. Cieszę się, że występuję w tym tygodniu w Indian Wells i udało mi się wygrać pierwszy mecz - powiedział Nishikori (cytowany przez atptour.com), który w sobotę spotka się z Brytyjczykiem Danielem Evansem.

Botic van de Zandschulp, który był jedną z sensacji wielkoszlemowego US Open 2021, nie podbije kortów twardych w Indian Wells. Ćwierćfinalista z Nowego Jorku przeszedł przez eliminacje do turnieju w Kalifornii, ale w I rundzie głównej drabinki zastopował go Marcos Giron. Amerykanin wygrał 6:7(2), 6:2, 6:4 i to on zmierzy się w sobotę z Serbem Filipem Krajinoviciem.

Ze zmiennym szczęściem startowali w czwartkowy wieczór tenisiści gospodarzy. Frances Tiafoe szybko rozprawił się z Francuzem Benoitem Paire'em 6:4, 6:4, a Maxime Cressy wygrał po trzysetowym boju z Serbem Laslo Djere 6:7(3), 6:1, 7:5. Porażek doznali nagrodzeni dziką kartą Jeffrey John Wolf i Zachary Svajda. Ten pierwszy nie sprostał Kanadyjczykowi Vaskowi Pospisilowi, a drugi Włochowi Salvatore Caruso.

Dwie godziny i 27 minut spędzili na korcie Alejandro Davidovich Fokina i Steve Johnson. Hiszpan przegrał premierową odsłonę, ale odpowiedział w dwóch kolejnych i zwyciężył ostatecznie 6:7(5), 6:3, 7:5. Losy pojedynku I rundy odwrócił także Argentyńczyk Guido Pella, który pokonał Koreańczyka Soon Woo Kwona 1:6, 6:3, 6:4.

Pierwszego rywala poznał rozstawiony z "szóstką" Casper Ruud. Norweg, mistrz turnieju ATP 250 odbywającego się w ubiegłym tygodniu w San Diego, zmierzy się w sobotę z Hiszpanem Roberto Carballesem, który zwyciężył na inaugurację Argentyńczyka Renzo Olivo 7:5, 7:5.