Maraton wielkoszlemowej mistrzyni. Będzie starcie Kazaszek

Amerykanka Sloane Stephens stoczyła trzysetowy bój z Brytyjką Heather Watson w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Z pierwszą rywalką rozprawiła się Kazaszka Julia Putincewa.

Sloane Stephens PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Sloane Stephens
Zawodowy tenis powrócił do Indian Wells. W ubiegłym sezonie turniej nie odbył się z powodu pandemii COVID-19. W tym roku nie został rozegrany w tradycyjnym terminie (marzec), ale został przeniesiony na październik. Blisko trzygodzinny maraton stoczyła Sloane Stephens (WTA 73). Mistrzyni US Open 2017 zwyciężyła 6:7(5), 7:5, 6:1 Heather Watson (WTA 57).

W trwającym dwie godziny i 50 minut meczu Watson zaserwowała siedem asów i popełniła siedem podwójnych błędów. Stephens cztery razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 18 break pointów. Kolejną rywalką Amerykanki będzie jej rodaczka Jessica Pegula.

Julia Putincewa (WTA 43) pokonała 7:6(2), 6:1 Andreę Petković (WTA 74). W ciągu 94 minut obie tenisistki miały po pięć break pointów. Kazaszka wszystkie wykorzystała, a sama trzy razy oddała podanie. W kolejnej rundzie zmierzy się z Jeleną Rybakiną, inną zawodniczką, która dawniej reprezentowała Rosję, a teraz gra dla Kazachstanu.

Misaki Doi (WTA 109) zwyciężyła 6:2, 5:7, 7:5 Ann Li (WTA 69) po dwóch godzinach i 23 minutach. Japonka została przełamana dwa razy, a sama spożytkowała cztery z 12 break pointów. Zdobyła o 10 punktów więcej od Amerykanki (104-94). W II rundzie Doi czeka starcie z Rumunką Soraną Cirsteą.

Irina-Camelia Begu (WTA 61) wygrała 6:2, 7:6(2) z Fioną Ferro (WTA 83). W drugim secie Rumunka wróciła z 2:5 i obroniła cztery piłki setowe, trzy w ósmym i jedną w 12. gemie. W trwającym dwie godziny i 15 minut spotkaniu zniwelowała dziewięć z 10 break pointów i zaliczyła trzy przełamania. Następną przeciwniczką Begu będzie Szwajcarka Jil Teichmann.

Ludmiła Samsonowa (WTA 42) pokonała 6:4, 7:6(6) Katerynę Kozłową (WTA 136). W drugim secie Ukrainka z 2:4 wyszła na 5:4 i miała piłkę setową, ale Rosjanka przypieczętowała awans w tie breaku. W trwającym dwie godziny i cztery minuty meczu miało miejsce siedem przełamań, z czego cztery dla Samsonowej.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 8,761 mln dolarów
środa, 6 października

I runda gry pojedynczej kobiet:

Sloane Stephens (USA) - Heather Watson (Wielka Brytania) 6:7(5), 7:5, 6:1
Misaki Doi (Japonia) - Ann Li (USA) 6:2, 5:7, 7:5
Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Fiona Ferro (Francja) 6:2, 7:6(2)
Julia Putincewa (Kazachstan) - Andrea Petković (Niemcy) 7:6(2), 6:1
Ludmiła Samsonowa (Rosja) - Kateryna Kozłowa (Ukraina, Q) 6:4, 7:6(6)

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Sloane Stephens awansuje do III rundy turnieju w Indian Wells?