Nieoczekiwane problemy Madison Keys. Mistrzyni olimpijska poznała rywalkę

Amerykanka Madison Keys miała nieoczekiwane problemy w drugim secie meczu z Estonką Kaią Kanepi w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Pierwszą rywalkę poznała mistrzyni olimpijska, Szwajcarka Belinda Bencić.

Madison Keys PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Madison Keys
Tenisistki w prestiżowym turnieju w Indian Wells rywalizują po raz pierwszy od marca 2019 roku. W ubiegłym sezonie impreza nie odbyła się z powodu pandemii COVID-19, a w obecnym została przeniesiona na październik. W II rundzie zameldowała się Madison Keys (WTA 50), która pokonała 6:0, 7:5 Kaię Kanepi (WTA 60). Amerykanka prowadziła 6:0, 3:0, by przegrać pięć gemów z rzędu. Wróciła do równowagi i zakończyła mecz w dwóch setach.

W ciągu 69 minut Keys zdobyła 25 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała sześć z 12 break pointów. W II rundzie Amerykanka zmierzy się z Rosjanką Anastazją Pawluczenkową, finalistką tegorocznego Rolanda Garrosa. Dla Keys jest to ósmy występ w Indian Wells. Jej najlepszym wynikiem jest 1/8 finału z 2017 roku.

Shelby Rogers (WTA 44) wygrała 7:6(2), 6:2 z Anheliną Kalininą (WTA 62). W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu Ukrainka popełniła 13 podwójnych błędów. Amerykanka zamieniła na przełamanie sześć z 13 okazji. Kolejną jej rywalką będzie mistrzyni olimpijska, Szwajcarka Belinda Bencić.

Marta Kostiuk (WTA 58) zwyciężyła 6:3, 1:6, 6:2 Shuai Zhang (WTA 48). W ciągu 92 minut miało miejsce 11 przełamań, z czego sześć dla Ukrainki. Su-Wei Hsieh (WTA 96) pokonała 6:1, 7:6(4) Madison Brengle (WTA 88). W drugim secie Tajwanka z 0:2 wyszła na 5:3. Awans zapewniła sobie za siódmą piłką meczową (trzy zmarnowała w 10. gemie).

Alize Cornet (WTA 64) wygrała 6:3, 7:6(5) z Eleną-Gabrielą Ruse (WTA 92) po dwóch godzinach i dziewięciu minutach. W pierwszym secie Francuzka wróciła z 0:2. W drugiej partii odrobiła straty ze stanu 2:4. Po drodze odparła dwie piłki setowe w 10. gemie. W całym meczu Cornet popełniła 11 podwójnych błędów, ale też uzyskała sześć przełamań.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 8,761 mln dolarów
środa, 6 października

I runda gry pojedynczej kobiet:

Madison Keys (USA) - Kaia Kanepi (Estonia) 6:0, 7:5
Marta Kostiuk (Ukraina) - Shuai Zhang (Chiny) 6:3, 1:6, 6:2
Alize Cornet (Francja) - Elena-Gabriela Ruse (Rumunia, Q) 6:3, 7:6(5)
Alaksandra Sasnowicz (Białoruś) - Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia) 6:0, 6:4
Shelby Rogers (USA) - Anhelina Kalinina (Ukraina) 7:6(2), 6:2
Su-Wei Hsieh (Tajwan) - Madison Brengle (USA) 6:1, 7:6(4)
Arantxa Rus (Holandia) - Alycia Parks (USA, Q) 6:0, 6:1
Tereza Martincova (Czechy) - Ashlyn Krueger (USA, WC) 6:2, 7:6(1)
Jasmine Paolini (Włochy, LL) - Mai Hontama (Japonia, Q) 6:0, 3:6, 6:2