Danił Miedwiediew wciąż na zwycięskiej ścieżce. Sobotni wieczór należał do Rosjan

Najwyżej rozstawiony Danił Miedwiediew pewnie awansował w sobotę do III rundy turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Indian Wells. Z bardzo dobrej strony pokazali się jego rodacy - Andriej Rublow i Asłan Karacew.

Rafał Smoliński
Danił Miedwiediew PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Po triumfie w US Open 2021 Danił Miedwiediew zrobił sobie przerwę od tenisa, a następnie wziął udział w wygranym przez Europę meczu Pucharu Lavera w Bostonie. W sobotę Rosjanin powrócił do touru i pokonał Amerykanina Mackenzie'ego McDonalda 6:4, 6:2. Spotkanie trwało zaledwie 72 minuty, w ciągu których wicelider rankingu ATP nie musiał bronić żadnego break pointa.

- Mackenzie to bardzo silny rywal, potrafi wywierać presję na każdym. Cieszę się, że udało mi się w miarę szybko wygrać ten mecz. Jestem zadowolony, ponieważ zazwyczaj nie grałem dobrze w Indian Wells i nie radziłem sobie tak dobrze podczas treningów przed turniejem. Bardzo się cieszę ze swojego występu - powiedział Miedwiediew, cytowany przez atptour.com. Moskwianin wygrał 49. mecz w tegorocznym głównym cyklu i w poniedziałek powalczy o IV rundę z Serbem Filipem Krajinoviciem, który wygrał w dwóch setach z Amerykaninem Marcosem Gironem 7:6(2), 7:5.

Pewne zwycięstwo odniósł w sobotni wieczór oznaczony czwartym numerem Andriej Rublow. Rosjanin pokonał Hiszpana Carlosa Tabernera 6:3, 6:4. 23-latek z Moskwy dał się co prawda raz przełamać, ale wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów i zameldował się w III rundzie. W poniedziałek na drodze Rublowa stanie Tommy Paul, który pewnie pokonał Serba Dusana Lajovicia 6:2, 6:3. Rosjanin ma z Amerykaninem bilans 3-0 w tourze.

Czasu na korcie nie marnował w sobotę Asłan Karacew. Oznaczony 19. numerem Rosjanin rozgromił Włocha Salvatore Caruso 6:0, 6:2 w zaledwie 69 minut. Tym samym spotka się w poniedziałek z Kanadyjczykiem Denisem Shapovalovem. Będzie to pojedynek dwóch tenisistów, którzy mają jeszcze szansę na grę w kończących sezon ATP Finals 2021 w Turynie, ale potrzebują spektakularnego wyniku (w Indian Wells lub Europie).

Grigor Dimitrow rozegrał dobry mecz i pokonał Niemca Daniela Altmaiera 6:4, 6:2. W ciągu 86 minut Bułgar nie dał się przełamać i wykorzystał połowę z sześciu break pointów. W poniedziałek zmierzy się z potężnie serwującym Amerykaninem Reillym Opelką. Zwycięstwo odniósł również Lloyd Harris, który wygrał z Hiszpanem Alejandro Davidovichem Fokiną 6:3, 6:3. Reprezentant RPA będzie teraz rywalem Norwega Caspera Ruuda. Trzysetowy bój stoczył Cameron Norrie. Brytyjczyk pokonał ostatecznie Amerykanina Tennysa Sandgrena 6:4, 5:7, 6:0 i w nagrodę spotka się z Hiszpanem Roberto Bautistą.