Ons Jabeur odprawiła kolejną rywalkę. Tunezyjka wejdzie do elity

Ons Jabeur świetnie sobie radzi w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Tunezyjka odprawiła już czwartą rywalkę i zadebiutuje w Top 10 rankingu.

Ons Jabeur PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Ons Jabeur
Ons Jabeur (WTA 14) imprezę w Indian Wells rozpoczęła od trzysetowej bitwy z Łotyszką Anastasiją Sevastovą. W kolejnych rundach nie stracił już seta. Odprawiła Amerykankę Danielle Collins i Rosjankę Annę Kalinską. W ćwierćfinale Tunezyjka pokonała 7:5, 6:3 Estonkę Anett Kontaveit (WTA 20).

W pierwszym secie Kontaveit z 1:4 wyrównała na 5:5. W dwóch ostatnich gemach Jabeur pozbawiła rywalkę złudzeń i oddała jej tylko dwa punkty. W drugiej partii Tunezyjka od 2:3 zgarnęła cztery gemy z rzędu. Na 5:3 wyszła po odparciu dwóch break pointów. Po chwili uzyskała dwie piłki meczowe i wykorzystała drugą z nich.

W trwającym 86 minut meczu Jabeur dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała pięć z 12 break pointów. Zdobyła o 13 punktów więcej od Kontaveit (75-62). Tunezyjka posłała 15 kończących uderzeń przy 15 niewymuszonych błędach. Estonce zanotowano 18 piłek wygranych bezpośrednio i 38 pomyłek.

Jabeur podwyższyła na 3-1 bilans meczów z Kontaveit. Dla Estonki był to czwarty występ w Indian Wells i po raz pierwszy doszła do ćwierćfinału. Tunezyjka w dwóch poprzednich startach w kalifornijskiej imprezie wygrała łącznie jeden mecz. Pozostaje w grze o drugi tytuł w głównym cyklu (Birmingham 2021).

O piąty singlowy finał, czwarty w tym roku, Jabeur zmierzy się z Hiszpanką Paulą Badosą. W poniedziałek Tunezyjka zadebiutuje w Top 10 rankingu.