Spektakularny powrót Łotyszki. Pogromczyni Igi Świątek pozostaje w grze o tytuł

Łotyszka Jelena Ostapenko wciąż jest w grze o tytuł w turnieju WTA 1000 w Indian Wells. Pogromczyni Igi Świątek popisała się spektakularnym powrotem w trzecim secie i wyeliminowała Amerykankę Shelby Rogers.

Jelena Ostapenko PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Jelena Ostapenko (WTA 29) przypomniała sobie najlepsze czasy, gdy triumfowała w Rolandzie Garrosie 2017. W Indian Wells w IV rundzie pokonała Igę Świątek. W ćwierćfinale Łotyszka zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:3 Shelby Rogers (WTA 44). W trzecim secie była piąta rakieta globu wróciła ze stanu 1:3 i 0-40.

W pierwszym secie Rogers z 1:5 zbliżyła się z 4:5, ale w 10. gemie oddała podanie. W drugiej partii miało miejsce siedem przełamań. Ostapenko od 2:3 zgarnęła cztery z pięciu kolejnych gemów. Przy 5:4 zniwelowała trzy break pointy przy 0-40 i wykorzystała drugą piłkę setową.

W decydującej odsłonie Amerykanka prowadziła 3:1 i miała cztery break pointy na 4:1. Łotyszka, która w tym secie mogła prowadzić 3:0 (zmarnowała dwie okazje na 2:0, a w trzecim gemie oddała podanie ze stanu 40-15), popisała się spektakularnym powrotem i awansowała do półfinału. Jeden meczbol wystarczył jej do przypieczętowania zwycięstwa.

W trwającym dwie godziny i 15 minut meczu Ostapenko popełniła osiem podwójnych błędów i siedem razy oddała podanie. Łotyszka wykorzystała osiem z 19 break pointów. Posłała 51 kończących uderzeń przy 46 niewymuszonych błędach. Rogers miała 22 piłki wygrane bezpośrednio i 17 pomyłek.

Ostapenko podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Rogers. Dla Łotyszki jest to czwarty występ w Indian Wells i po raz pierwszy awansowała do półfinału. Kolejną jej rywalką będzie Wiktoria Azarenka, dwukrotna mistrzyni kalifornijskiej imprezy.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 8,761 mln dolarów
środa, 13 października

ćwierćfinał gry pojedynczej kobiet:

Jelena Ostapenko (Łotwa, 24) - Shelby Rogers (USA) 6:4, 4:6, 6:3

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do finału turnieju w Indian Wells?