Zaskakująca porażka najwyżej rozstawionego w Wiedniu. Jubileusz Alexandra Zvereva

Najwyżej rozstawiony Stefanos Tsitsipas odpadł w II rundzie turnieju ATP 500 w Wiedniu. W czwartek Grek w trzech setach przegrał z Francesem Tiafoe'em. Problemy miał także oznaczony numerem drugim Alexander Zverev, ale awansował do ćwierćfinału.

Marcin Motyka
Stefanos Tsitsipas PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Stefanos Tsitsipas
Frances Tiafoe potrafi sprawiać kłopoty Stefanosowi Tsitsipasowi. Przekonał o tym chociażby w tegorocznym Wimbledonie, kiedy wyeliminował Greka w I rundzie. W czwartek Amerykanin znów odniósł zaskakującą wygraną nad tenisistą z Aten. W II rundzie turnieju ATP w Wiedniu zwyciężył 3:6, 6:3, 6:4.

Najwyżej rozstawiony Tsitsipas w decydującym secie prowadził 3:0, ale od tego momentu stracił inicjatywę. Nieszablonowany grający, często stosujący niestandardowe pomysły taktyczne Tiafoe w końcówce zachował więcej zimnej krwi, skuteczniej także serwował i w efekcie mógł cieszyć się z prestiżowego zwycięstwa.

Pokonując aktualnie trzeciego w rankingu ATP Tsitsipasa, Tiafoe odniósł największą wygraną w karierze i zarazem siódmą nad rywalem z Top 10. Amerykanin (w czwartek trzy asy, trzy przełamania i 26 zagrań kończących) w 1/4 finału zmierzy się z Diego Schwartzmanem, turniejową "ósemką".

Problemy w czwartek miał też drugi najwyżej rozstawiony tenisista turnieju, Alexander Zverev. Niemiec zagrał z Alexem de Minaurem i także musiał rywalizować przez trzy sety, ale ostatecznie opuszczał kort jako zwycięzca - pokonał Australijczyka 6:2, 3:6, 6:2, zapisując na swoim koncie 17 asów, cztery breaki i 29 uderzeń wygrywających.

Dla Zvereva to 300. w karierze wygrany mecz w głównym cyklu. - Zacząłem grać w tourze, gdy byłem 16-latkiem, teraz mam 24 lata, wciąż wciąż jestem młody i czuję się szczęśliwy, że zdobyłem takie osiągnięcie na tak wczesnym etapie kariery. Mam nadzieję, że kolejne jubileusze nadejdą w przyszłości - skomentował Niemiec, który o kolejną wygraną powalczy z oznaczonym numerem szóstym Felixem Augerem-Aliassime'em.