Rywale Huberta Hurkacza zagrali o punkty w Wiedniu. Jeden przedłużył serię, drugi - zakończył

W czwartkowe popołudnie mecze II rundy turnieju ATP 500 w Wiedniu rozegrali rywale Huberta Hurkacza w walce o awans do ATP Finals. Jannik Sinner pokonał Dennisa Novaka i wygrał szósty mecz z rzędu. Z kolei Cameron Norrie nie wykorzystał meczboli.

Marcin Motyka
Jannik Sinner PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Jannik Sinner
Dziewiąty w rankingu ATP Race Hubert Hurkacz odpadł w I rundzie turnieju ATP w Wiedniu i już tylko z boku może się przyglądać, jak radzą sobie jego rywale w walce o kwalifikację do ATP Finals. A Jannik Sinner, aktualnie dziesiąty w klasyfikacji rocznej, prezentuje się doskonale. W czwartek Włoch wywalczył awans do ćwierćfinału - pokonał 6:4, 6:2 Dennisa Novaka.

Rozstawiony z numerem siódmym Sinner w ciągu 76 minut gry zaserwował dwa asy, ani razu nie został przełamany, wykorzystał trzy z pięciu break pointów i posłał 15 zagrań kończących. Dla 20-latka z San Candido to szósty wygrany mecz z rzędu.

W ćwierćfinale Włoch zmierzy się z oznaczonym numerem czwartym Casperem Ruudem. Siódmy w klasyfikacji Race Norweg w środę przybliżył się do zdobycia biletu do Turynu. Po bardzo trudnej, ponad dwuipółgodzinnej, batalii wygrał 7:5, 4:6, 6:4 z Lorenzo Sonego.

Niesamowicie ciekawy przebieg miał bezpośredni pojedynek pretendentów do udziału w ATP Finals 2021 - Felixa Augera-Aliassime'a, 12. w rankingu Race, i zajmującego 11. lokatę Camerona Norrie'ego. Po dwóch godzinach i 36 minutach zażartej walki Kanadyjczyk zwyciężył 2:6, 7:6(6), 6:4, w tie breaku drugiego seta broniąc trzech meczboli. Dla Brytyjczyka, który przed dwoma tygodniami wygrał imprezę ATP 1000 w Indian Wells, to pierwsza porażka po serii siedmiu wygranych z rzędu.

- W pewnym sensie miałem szczęście. On był bardzo blisko wygranej. Przy jednym z meczboli zagrałem szalone minięcie - mówił oznaczony "szóstką" Auger-Aliassime, cytowany przez atptour.com. - To ważne zwycięstwo. Gdybym przegrał, bardzo utrudniłbym swoją sytuację w walce o ATP Finals - podkreślił.

Do 1/4 finału Erste Bank Open awansował też Diego Schwartzman. Argentyńczyk w klasyfikacji rocznej zajmuje 16. lokatę i jego szanse na kwalifikację do Finałów ATP Tour są niewielkie, ale nadal walczy. W czwartek wygrał 7:6(5), 4:6, 6:2 z Gaelem Monfilsem.

Erste Bank Open, Wiedeń (Austria)
ATP 500, kort twardy w hali, pula nagród 1,837 mln euro
czwartek, 28 października

II runda gry pojedynczej:

Casper Ruud (Norwegia, 4) - Lorenzo Sonego (Włochy) 6:4, 6:2
Felix Auger-Aliassime (Kanada, 6) - Cameron Norrie (Wielka Brytania) 2:6, 7:6(6), 6:4
Jannik Sinner (Włochy, 7) - Dennis Novak (Austria, WC) 6:4, 6:2
Diego Schwartzman (Argentyna, 8) - Gael Monfils (Francja) 7:6(5), 4:6, 6:2