"Gra daleka od optimum". Twitter reaguje na zwycięstwo Hurkacza

Hubert Hurkacz rozegrał bardzo nierówny mecz w turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu. Ostatecznie zdołał pokonać Tommy'ego Paula. Społeczność Twittera podkreśla, że Polak wyraźnie nie grał na maksimum swoich możliwości.

Dawid Franek
Hubert Hurkacz PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz pokonał Tommy'ego Paula 7:5, 7:6(4). Teoretycznie początek meczu wskazywał, że przed Polakiem łatwa przeprawa. Hurkacz prowadził w pierwszym secie już 5:0, ale później przegrał pięć gemów z rzędu i stanął na krawędzi porażki w odsłonie otwierającej mecz. Polak w odpowiednim momencie się przebudził i zwyciężył 7:5.

W drugim secie obaj tenisiści dobrze serwowali, choć w pewnym momencie Hurkacz dał się przełamać i przegrywał 3:5. 24-latek jednak po raz kolejny potrafił wyjść z opresji i odniósł zwycięstwo w tiebreaku. Hurkacz zachował więcej spokoju niż jego przeciwnik, ale i tak Polak nie pokazał w środowym pojedynku najlepszej wersji siebie.

"Zwycięzców się nie sądzi, wytrzymał dzisiaj trochę trudnych momentów, ale gra daleka od optimum" - napisał na Twitterze Hubert Błaszczyk, dziennikarz TVP Sport.

Rafał Smoliński, dziennikarz WP SportoweFakty zauważył, że zwycięstwo Huberta Hurkacza jest wyjątkowe. 24-latek dzięki triumfowi nad Tommym Paulem napisał kolejną piękną kartę w historii polskiego tenisa.

Jeden z kibiców docenia fakt, że w najważniejszych momentach Hubert Hurkacz udźwignął presję.

Polak dzięki wygranej w środowym spotkaniu dalej liczy się w walce o awans do turnieju ATP Finals.

Zwycięstwo nad Tommym Paulem było dla 10. tenisisty rankingu ATP pierwszą wygraną w hali Bercy. Fan Club Polaka podkreśla, że miał on spore problemy w starciu z Amerykaninem.