Carlos Alcaraz szybko załatwił sprawę. Lorenzo Musetti zachował szansę

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz bez straty seta pokonał Brandona Nakashimę i już po dwóch kolejkach jest pewny awansu do półfinału Next Gen ATP Finals w Mediolanie. Lorenzo Musetti, faworyt gospodarzy, zachował szansę na miejsce w 1/2 finału.

Dwa mecze i dwa zwycięstwa bez straty seta. Carlos Alcaraz udowadnia, że nie bez podstaw był uznawany za faworyta Next Gen ATP Finals w Mediolanie. Po tym, jak we wtorek poradził sobie z Holgerem Vitusem Nodskovem Rune, w środowym meczu drugiej kolejki w Grupie A pokonał 4:3(3), 4:1, 4:3(3) Brandona Nakashimę.

Tym samym Alcaraz ma już zapewniony awans do 1/2 finału. - Jestem zadowolony ze swojej gry i szczęśliwy z powodu awansu do półfinału. Mam nadzieję, że utrzymam ten poziom - powiedział Hiszpan, cytowany przez atptour.com.

Wspomniany Rune w środę zachował szansę na występ w półfinale, a pozbawił ich Juana Manuela Cerundolo. W meczu przegranych z pierwszej kolejki Duńczyk wygrał z Argentyńczykiem 4:1, 4:2, 1:4, 4:1. - Znalazłem sposób na zwycięstwo i to dla mnie ważne w perspektywie kolejnego meczu - stwierdził 18-latek z Kopenhagi, który w czwartek zagra o awans do najlepszej "czwórki" z Nakashimą.

Dwa zwycięstwa po dwóch kolejkach ma także w dorobku Sebastian Korda. W środę pokonał 4:3(3), 4:2, 4:2 Sebastiana Baeza. - Ufam swojej grze i swojemu ciału. Pod względem fizycznym wszystko jest dobrze, więc to przełożyło się na moją postawę na korcie - mówił Amerykanin, który - choć prowadzi w Grupie B - nie ma jeszcze pewnego awansu do półfinału.

Lorenzo Musetti, faworyt gospodarzy, zachował szansę na dotarcie do 1/2 finału. W ostatnim środowym spotkaniu Włoch pokonał 4:3(4), 4:3(6), 2:4, 3:4(7), 4:2 Hugo Gastona. Mecz trwał dwie godziny i 33 minuty, co czyni go najdłuższym w historii Next Gen ATP Finals.

Next Gen ATP Finals, Mediolan (Włochy) kort twardy w hali, pula nagród 1,3 mln dolarów środa, 10 listopada

Grupa A:

Holger Vitus Nodskov Rune (Dania) - Juan Manuel Cerundolo (Argentyna) 4:1, 4:2, 1:4, 4:1 Carlos Alcaraz (Hiszpania) - Brandon Nakashima (USA) 4:3(4), 4:1, 4:3(4)