Jak Iga Świątek to zrobiła?! Szkoda, że tylko za jeden punkt (wideo)

Iga Świątek turniej WTA Finals w Guadalajarze rozpoczęła od porażki z Marią Sakkari. Mimo to Polka zaprezentowała kilka świetnych zagrań. Oto jedno z nich.

Łukasz Witczyk
Iga Świątek zagrywa pięknego loba Twitter / WTA / Iga Świątek zagrywa pięknego loba
Polka szukała okazji do rewanżu na Greczynce Marii Sakkari za dwie tegoroczne porażki, ale ta sztuka się jej nie udała. Iga Świątek musiała uznać wyższość przeciwniczki i uległa jej w dwóch setach. W pierwszym ugrała dwa gemy, a w drugim cztery.

Po ostatniej piłce triumfatorka ubiegłorocznego Rolanda Garrosa nie ukrywała rozczarowania. Turniej WTA Finals rozpoczęła od porażki i jeśli marzy o triumfie w Guadalajarze, to nie może już sobie pozwolić na wpadkę.

Choć Świątek przegrała w dwóch partiach, to jednak popisała się kilkoma niesamowitymi zagraniami. W drugim secie, przy stanie 1:1 i 30-15 na jej korzyść - we wspaniałym stylu obroniła się przed uderzeniem Sakkari.

Polka wykorzystała to, że przeciwniczka podeszła do siatki i popisała się lobem. To było jedno z najbardziej widowiskowych akcji w tym meczu. Zresztą, zobaczcie sami:

Wszystko jasne! Hurkacz poznał rywali w ATP Finals!
Znany trener zachwycony Igą Świątek. "Nie stała się primadonną"