Poznaliśmy finalistów Next Gen ATP Finals. To będzie starcie niepokonanych

Carlos Alcaraz i Sebastian Korda zmierzą się w sobotnim finale Next Gen ATP Finals w Mediolanie. Obaj zakończyli fazę grupową z kompletem zwycięstw, a w piątek wygrali pojedynki półfinałowe.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz w świetnym stylu przeszedł przez fazę grupową Next Gen ATP Finals w Mediolanie, w trzech meczach tracąc tylko jednego seta. Znakomitą dyspozycję podtrzymał także w półfinale, w którym pokonał 4:2, 4:1, 4:2 Sebastiana Baeza.

Alcaraz w piątek dominował od pierwszego do ostatniego punktu. 18-letni Hiszpan ani razu nie został przełamany. Sam natomiast uzyskał cztery breaki, zaserwował siedem asów i przy własnym podaniu zdobył 32 z 37 rozegranych punktów.

Drugi półfinał był o wiele bardziej emocjonujący. W amerykańskim starciu Sebastian Korda po prawie dwóch godzinach wyrównanej rywalizacji wygrał 4:3(3), 2:4, 1:4, 4:2, 4:2 z Brandonem Nakashimą.

- Brandon grał niesamowicie, ale wytrzymałem to, a w czwartym i piątym secie, gdy pojawiły się szanse, wykorzystałem je. Byłem wtedy bardziej agresywny i próbowałem częściej atakować przy siatce - powiedział 21-latek z Brandenton, cytowany przez atptour.com.

Sobotni finał (początek o godz. 21:00) będzie pierwszym pojedynkiem Alcaraza z Kordą. Zwycięzca nie otrzyma punktów do rankingu ATP, ale zainkasuje 400 tys. dolarów.