Szczere wyznanie Igi Świątek. "Nauczyłam się wiele o sobie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Hector Vivas / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Hector Vivas / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Iga Świątek występem w WTA Finals zakończyła zmagania w sezonie 2021. Najlepsza polska tenisistka zdecydowała się podzielić z fanami małym podsumowaniem. Nie zabrakło również podziękowań.

W tym artykule dowiesz się o:

W 2021 roku Iga Świątek wygrała turnieje w Adelajdzie i Rzymie oraz osiągnęła co najmniej IV rundę każdego turnieju Wielkiego Szlema. Polka zgromadziła ponad 3000 punktów i zakwalifikowała się do WTA Finals. W Guadalajarze doznała dwóch porażek w fazie grupowej, ale na zakończenie turnieju pokonała Paulę Badosę.

"Nie zrobię dziś pełnego podsumowania sezonu, ale chcę podzielić się kilkoma myślami na gorąco: Dobrze zakończyć sezon zwycięstwem, bo jak wiecie to nie zdarza się często w tenisie. Dzięki temu zacznę okres przygotowawczy z dobrą energią. Bardzo Wam dziękuję! Byliście ze mną tutaj, w Guadalajarze, i byliście ze mną przez cały rok. Bardzo to doceniam i także dzięki Wam mam nadzieję mieć coraz więcej radości z bycia na korcie, tak jak wczoraj i wiele razy w tym roku" - napisała Świątek w mediach społecznościowych.

20-latka podsumowała występ w Guadalajarze. "Nie był to rezultat w WTA Finals, jakiego oczekiwałam, ale jestem pewna, że to przyniesie efekty w przyszłości. Nauczyłam się tutaj wiele o sobie. Udowodniłam, że to ja sama mogę dać sobie siłę po trudnych sytuacjach i meczach i że potrafię pozbierać się szybko. Wstawałam w tym sezonie, wstałam teraz, wstanę też w przyszłości, jeśli będę tego potrzebowała" - stwierdziła.

Świątek zmagała się w Meksyku z różnymi problemami. Nie bała się jednak mówić o nich otwarcie. "Wiedziałam, że moje ciało nie jest maszyną, ale w tej kwestii mój pierwszy mecz był dużą lekcją pokory względem mojego organizmu. Nasze ciało może być zmęczone i nie w pełni możliwości z wielu powodów, także… cyklu menstruacyjnego. To nie jest wymówka, zależało mi, żeby mówić o tym otwarcie" - przyznała.

"No i na koniec… Mam zamiar skończyć ten sezon z dużym uśmiechem i pozytywnym nastawieniem. Co Wy na to?" - zwróciła się do kibiców.

Grafika za SofaScore.com:

Czytaj także: Wtorkowy hit w Turynie nie zawiódł Pokaz debla na wysokim poziomie. Faworyci zastopowani

ZOBACZ WIDEO: Tym wideo gwiazda sportu podbija internet. Co za umiejętności!

Źródło artykułu: