Katarzyna Piter zakończyła rok. Postraszyła faworytki turnieju w Angers

Katarzyna Piter jako jedyna reprezentantka Polski wzięła udział w halowych zawodach WTA Challenger na kortach twardych w Angers. Nasza tenisistka zmierzyła się w piątek z faworytkami turnieju debla.

Rafał Smoliński
Katarzyna Piter Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Ostatnie w tym roku zawody kobiecego touru odbyły się w listopadzie, ale tenisistki mogą jeszcze walczyć o punkty i nagrody pieniężne w challengerach WTA lub ITF-ach. W halowym turnieju rangi WTA Challenger rozgrywanym w Angers zagrała Katarzyna Piter, która wspólnie z Ankitą Rainą z Indii przystąpiła do rywalizacji w deblu.

W drabince znalazło się tylko osiem par, dlatego od razu rozegrano ćwierćfinały. W nim Piter i Raina trafiły na najwyżej rozstawiony duet Monica Niculescu i Wiera Zwonariowa. Bardzo doświadczone Rumunka i Rosjanka były faworytkami piątkowego spotkania, ale zwycięstwo odniosły dopiero po super tie breaku.

Partia otwarcia pewnie padła łupem Niculescu i Zwonariowej, które błyskawicznie wyszły na 4:0 i nie pozwoliły naszej tenisistce i jej partnerce wrócić do gry. W drugiej odsłonie Piter i Raina odpowiedziały, gdy ich przeciwniczki zdobyły przełamanie na 2:1. Wygrały pięć z sześciu kolejnych gemów i całego seta. Decydujący okazał się zatem super tie break. W nim rumuńsko-rosyjski duet zdobył od stanu po 4 sześć punktów z rzędu.

Po 92 minutach Niculescu i Zwonariowa zwyciężyły ostatecznie 6:4, 3:6, 10-4 i awansowały do półfinału. Ich sobotnimi rywalkami będą Norweżka Ulrikke Eikeri i Belgijka Kimberley Zimmermann. Piter rozegrała w piątek ostatni mecz w 2021 roku.

Open Angers Arena Loire, Angers (Francja)
WTA 125K Series, kort twardy w hali, pula nagród 115 tys. dolarów
piątek, 10 grudnia

ćwierćfinał gry podwójnej:

Monica Niculescu (Rumunia, 1) / Wiera Zwonariowa (Rosja, 1) - Katarzyna Piter (Polska) / Ankita Raina (Indie) 6:4, 3:6, 10-4

Wielkie zmiany u Igi Świątek. Nowy trener "musi być twardy"