Wielki dzień Chile. Demonstracja siły Hiszpanii

To był wielki dzień dla reprezentacji Chile, która pokonała Serbię w ATP Cup w Sydney. Tenisiści z Norwegii nie zdobyli nawet seta w meczu z Hiszpanią.

Alejandro Tabilo PAP/EPA / DAVID GRAY / Na zdjęciu: Alejandro Tabilo
W poniedziałek odbyły się kolejne mecze w ATP Cup. W Sydney drużyny Chile i Serbii zafundowały kibicom emocjonujące widowisko, które zakończyło się o godz. 0:30 czasu miejscowego. Lepsza okazała się ekipa z Ameryki Południowej.

Na otwarcie Filip Krajinović (ATP 42) zwyciężył 6:4, 3:6, 7:6(5) Alejandro Tabilo (ATP 139). Chilijczyk doprowadził do trzeciego seta ze stanu 4:6, 0:2. W nim ruszył pogoń z 1:3. Tie break należał do Serba, który od 0-2 zdobył sześć punktów z rzędu. Spotkanie zakończył za czwartą piłką meczową.

Cristian Garin (ATP 17) prowadził 4:6, 6:4, 3:0, gdy skreczował Dusan Lajović (ATP 33). Chilijczyk od stanu 3:4 w drugim secie zdobył sześć gemów z rzędu. Serb postanowił nie kontynuować gry z powodu problemów z nogą.

O końcowym wyniku zadecydował debel, w którym Marcelo Tomas Barrios Vera i Alejandro Tabilo pokonali 6:4, 3:6, 10-7 Nikolę Cacicia i Mateja Sabanova. W pierwszym secie Serbowie z 0:2 wyszli na 3:2, ale w dalszej fazie brylowali ich rywale. W drugiej partii Chilijczycy od 3:1 stracili pięć gemów z rzędu. W super tie breaku Cacić i Sebanov ruszyli w pościg z 1-4. Objęli prowadzenie 6-5, ale pięć z sześciu ostatnich punktów padło łupem Barriosa i Tabilo.

Takich emocji nie było w meczu Norwegii z Hiszpanią. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego nie straciła nawet seta. Pablo Carreno (ATP 20) pokonał 6:3, 6:3 Viktora Durasovicia (ATP 345). Roberto Bautista (ATP 19) wygrał 6:4, 7:6(4) z Casperem Ruudem (ATP 8). W deblu Lukas Hellum Lilleengen i Andreja Petrović urwali pięć gemów Alejandro Davidovichowi Fokinie i Pedro Martinezowi.

Norwegia - Hiszpania 0:3
Puchar ATP, Grupa A, kort twardy, Sydney (Australia)
poniedziałek, 3 stycznia

Gra 1.: Viktor Durasović - Pablo Carreno 3:6, 3:6
Gra 2.: Casper Ruud - Roberto Bautista 4:6, 6:7(4)
Gra 3.: Lukas Hellum Lilleengen / Andreja Petrovic - Alejandro Davidovich Fokina / Pedro Martinez 4:6, 1:6

Serbia - Chile 1:2

Gra 1.: Filip Krajinović - Alejandro Tabilo 6:4, 3:6, 7:6(5)
Gra 2.: Dusan Lajović - Cristian Garin 6:4, 4:6, 0:3 i krecz
Gra 3.: Nikola Cacić / Matej Sabanov - Tomas Barrios Vera / Alejandro Tabilo 4:6, 6:3, 7-10