Błyskawiczne wygrane byłych liderek rankingu. Weronika Kudermetowa skruszyła opór Amerykanki

Japonka Naomi Osaka i Rumunka Simona Halep odniosły ekspresowe zwycięstwa w turnieju WTA 250 w Melbourne. W kolejnej rundzie zameldowała się rosyjska tenisistka Weronika Kudermetowa.

Weronika Kudermetowa Getty Images / Oleg Nikishin / Na zdjęciu: Weronika Kudermetowa
W Melbourne grają dwie wielkoszlemowe mistrzynie i byłe liderki rankingu. Naomi Osaka (WTA 13) na początek potrzebowała trzech setów, aby pokonać Alize Cornet. W II rundzie rozbiła 6:1, 6:1 Marynę Zaniewską (WTA 82). W ciągu 58 minut Japonka zdobyła 18 z 20 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z 12 break pointów.

Simona Halep (WTA 20) w 61 minut pokonała 6:2, 6:1 Elenę-Gabrielę Ruse (WTA 87). Tenisistka z Konstancy zgarnęła 22 z 25 punktów przy drugim podaniu rywalki i zamieniła na przełamanie siedem z 10 szans. W ćwierćfinale zmierzy się z Viktoriją Golubić (WTA 43), która wygrała 6:3, 6:0 z Lesley Pattinamą Kerkhove (WTA 158). W trwającym 69 minut meczu Szwajcarka zniwelowała pięć break pointów i spożytkowała cztery z pięciu szans na odebranie serwisu Holenderce.

Kolejną rywalką Osaki będzie Andrea Petković (WTA 75), która pokonała 7:5, 2:6, 6:4 Clarę Burel (WTA 76). W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu Francuzka popełniła 13 podwójnych błędów. Obie tenisistki zaliczyły po osiem przełamań i zdobyły po 97 punktów. Ana Konjuh (WTA 67) wygrała 6:2, 3:6, 6:3 z Kaią Kanepi (WTA 73). Chorwatka wykorzystała sześć z 11 break pointów.

Weronika Kudermetowa (WTA 31) zwyciężyła 6:0, 3:6, 7:5 Madison Brengle (WTA 59) po dwóch godzinach i sześciu minutach. Rosjanka zaserwowała sześć asów. Obroniła osiem z dziewięciu break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Anastazja Potapowa (WTA 69) pokonała 6:4, 6:7(4), 7:5 Annę Bondar (WTA 92). W trwającym dwie godziny i 28 minut meczu Rosjanka posłała 10 asów i cztery razy odebrała rywalce podanie.

Melbourne Summer Set 1, Melbourne (Australia)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 239,4 tys. dolarów
czwartek, 6 stycznia

II runda gry pojedynczej:

Naomi Osaka (Japonia, 1) - Maryna Zaniewska (Belgia) 6:1, 6:1
Simona Halep (Rumunia, 2) - Elena-Gabriela Ruse (Rumunia) 6:2, 6:1
Weronika Kudermetowa (Rosja, 3) - Madison Brengle (USA) 6:0, 3:6, 7:5
Viktorija Golubić (Szwajcaria, 6) - Lesley Pattinama Kerkhove (Holandia, Q) 6:3, 6:0
Andrea Petković (Niemcy) - Clara Burel (Francja) 7:5, 2:6, 6:4
Ana Konjuh (Chorwacja) - Kaia Kanepi (Estonia) 6:2, 3:6, 6:3
Anastazja Potapowa (Rosja) - Anna Bondar (Węgry, Q) 6:4, 6:7(4), 7:5
Qinwen Zheng (Chiny, Q) - Wiera Zwonariowa (Rosja) 5:7, 6:3, 6:4

Walka tylko w dwóch gemach. Koncert w wykonaniu Igi Świątek!