Gael Monfils bez dubletu w Adelajdzie. Thanasi Kokkinakis ciągle zaskakuje

Gael Monfils, mistrz pierwszego turnieju w Adelajdzie, w drugiej imprezie w tym mieście odpadł w II rundzie, bo w środę nie dokończył meczu z Thiago Monteiro. O kolejną niespodziankę pokusił się rewelacyjny Thanasi Kokkinakis.

Marcin Motyka
Gael Monfils PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Gael Monfils
W ubiegłym tygodniu Gael Monfils wygrał pierwszy turniej w Adelajdzie. Dubletu jednak nie zdobędzie, bo z drugiej imprezy został wyeliminowany po inauguracyjnym meczu. W środę, w II rundzie (w I rundzie miał wolny los), Francuz zmierzył się z Thiago Monteiro i nie dokończył spotkania z powodu kontuzji pleców.

Pokonując aktualnie 19. w rankingu ATP Monfilsa, Monteiro odniósł trzecie w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 20. W ćwierćfinale brazylijski kwalifikant zagra z Corentinem Moutetem. Francuz ograł 6:2, 6:2 Martona Fucsovicsa, turniejową "ósemką".

Thanasi Kokkinakis był rewelacją pierwszego turnieju w Adelajdzie, w którym doszedł do półfinału. W drugim także imponuje. W środę po trwającym dwie godziny i 45 minut zaciętym starciu wygrał 6:7(5), 7:6(5), 7:6(4) z rozstawionym z numerem drugim Johnem Isnerem.

Tym samym w 1/4 finału dojdzie do spotkania dwóch posiadaczy dzikich kart. 25-letni Kokkinakis zmierzy się z Aleksandarem Vukiciem, który w środę okazał się lepszy od innego Amerykanina, Steve'a Johnsona, kwalifikanta

Karen Chaczanow ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem, uzyskał dwa breaki i pokonał 7:5, 6:3 Gianlukę Magera. Ćwierćfinałowym rywalem rozstawionego z numerem trzecim Rosjanina został Arthur Rinderknech. Francuz w trzech partiach okazał się lepszy od Soona Woo Kwona.

Bez straty seta i serwisu w ćwierćfinale zameldował się też Marin Cilić. Oznaczony "czwórką" Chorwat wygrał 7:6(6), 6:2 z Jaume Munarem, a jego kolejnym przeciwnikiem będzie Tommy Paul. Amerykanin pokonał Benjamina Bonziego.

Adelaide International 2, Adelajda (Australia)