Jest upragnione zwycięstwo! Kamil Majchrzak wypunktował włoskiego weterana

Kamil Majchrzak w końcu się doczekał! We wtorek polski tenisista nie dał żadnych szans Andreasowi Seppiemu i po raz pierwszy w karierze wygrał mecz w głównej drabince wielkoszlemowego Australian Open.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Dotychczas Kamil Majchrzak (ATP 107) i Andreas Seppi (ATP 101) spotykali się ze sobą dwukrotnie. W 2017 roku, w zawodach rangi ATP 250 na trawnikach w tureckiej Antalyi, górą był Włoch. Polak wziął rewanż w poprzednim sezonie, gdy wyeliminował doświadczonego reprezentanta Italii w ćwierćfinale challengera w Nottingham.

Los sprawił, że Majchrzak i Seppi spotkali się ze sobą w I rundzie wielkoszlemowego Australian Open 2022. Po zaledwie 95 minutach "Szumi" rozgromił 37-latka 6:1, 6:1, 7:5. Wynik może szokować, ale to efekt katastrofalnej postawy Włocha w pierwszym i drugim secie.

W premierowej odsłonie Majchrzak zagrał bardzo solidnie, a przeciwnik nie potrafił złapać rytmu. Polak korzystał z błędów Seppiego. Już w gemie otwarcia zdobył przełamanie, a potem błyskawicznie powiększył prowadzenie na 4:0. Włocha było tylko stać na ugranie honorowego gema. Na koniec po raz trzeci stracił serwis i piotrkowianin pewnie zamknął seta.

Przebieg drugiej partii był podobny do premierowej odsłony. Majchrzak prowadził grę. Kapitalnie returnował i wywierał presję na przeciwniku. Już w drugim gemie uzyskał przełamanie, a potem miał okazje na powiększenie przewagi. Ostatecznie dołożył jeszcze breaka w szóstym gemie, by zwieńczyć tę część spotkania wynikiem 6:1.

Najwięcej emocji było w trzeciej odsłonie. Włoch przez większą część seta serwował bardzo dobrze i unikał problemów. Dopiero w 11. gemie udało się Majchrzakowi wypracować break pointy. Przy drugim Polak nie dał Seppiemu żadnych szans. Poprowadził wymianę i zdobył przełamanie. Po zmianie stron wykorzystał piłkę meczową i po raz pierwszy w karierze awansował do II rundy Australian Open.

We wtorkowym pojedynku Majchrzak posłał dziewięć asów, popełnił cztery podwójne błędy oraz skończył 28 piłek i miał 29 pomyłek. Seppi zanotował po cztery asy i podwójne błędy. Zdobył bezpośrednio 20 punktów, a niewymuszonych błędów miał aż 38. Włoch nie wykorzystał żadnego z trzech break pointów. Polak przełamał jego serwis sześciokrotnie.

Po niepowodzeniach w 2019 i 2021 roku Majchrzak doczekał się w sezonie 2022 premierowej wygranej w głównej drabince wielkoszlemowych zawodów w Melbourne. Jego przeciwnikiem w pojedynku II rundy będzie Australijczyk Alex de Minaur lub Włoch Lorenzo Musetti.