Kapitalny powrót Alicji Rosolskiej i jej partnerki. Były dwie piłki od porażki

Alicja Rosolska powróciła do współpracy z Nao Hibino i w czwartek obie tenisistki odniosły cenne zwycięstwo w ramach wielkoszlemowego Australian Open 2022. Polsko-japońska para odwróciła losy meczu z Ann Li i Alison Riske.

Rafał Smoliński
Alicja Rosolska Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: Alicja Rosolska
Para Alicja Rosolska i Nao Hibino startowała razem w tourze przez parę lat. W 2017 roku triumfowała w zawodach WTA 250 w Monterrey. Potem warszawianka została mamą i zrobiła sobie przerwę od tenisa. Teraz obie panie znów grają wspólnie i starają się osiągać godne uwagi rezultaty.

W czwartek, w ramach I rundy debla Australian Open 2022, Rosolska i Hibino zmierzyły się z duetem Ann Li i Alison Riske. Nasza reprezentantka i jej partnerka zaczęły od prowadzenia 2:0, ale przegrały pięć kolejnych gemów. Amerykanki utrzymały przewagę i zwieńczyły seta wynikiem 6:3.

Wielkie emocje były w drugiej odsłonie. Polka i Japonka dwukrotnie odrobiły stratę przełamania. Potem Li serwowała jeszcze po zwycięstwo w meczu w 12. gemie, ale reprezentantki USA nie zamknęły spotkania. Nie uczyniły tego również w tie breaku, w którym tylko dwie piłki dzieliły je od szczęścia.

Rosolska i Hibino przetrwały i przy piątej okazji zamknęły drugiego seta. Potem była równie interesująca trzecia partia, w której Amerykanki zmarnowały przewagę 3:1. Kapitalnie walcząca polsko-japońska para wygrała niesamowicie długiego siódmego gema. Potem uratowała się przed stratą podania, by w 10. gemie zamknąć mecz przy serwisie Hibino.

Nasza tenisistka i reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni zwyciężyły ostatecznie po 139 minutach 3:6, 7:6(6), 6:4. Dzięki temu awansowały do II rundy turnieju debla, w której na ich drodze staną oznaczone 16. numerem Słowaczka Viktoria Kuzmova i Rosjanka Wiera Zwonariowa.

Australian Open, Melbourne (Australia)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów australijskich
czwartek, 20 stycznia

I runda gry podwójnej kobiet:

Nao Hibino (Japonia) / Alicja Rosolska (Polska) - Ann Li (USA) / Alison Riske (USA) 3:6, 7:6(6), 6:4

Czy Alicja Rosolska i Nao Hibino awansują do III rundy?