Dwa oblicza obrończyni tytułu w Australian Open. Awans Marii Sakkari

Naomi Osaka ma za sobą drugi mecz w wielkoszlemowym Australian Open 2022 w Melbourne. Broniąca tytułu japońska tenisistka pokazała dwa oblicza w starciu z Amerykanką Madison Brengle. W kolejnej rundzie jest Greczynka Maria Sakkari.

Naomi Osaka PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Na otwarcie Australian Open 2022 Naomi Osaka (WTA 14) straciła sześć gemów w spotkaniu z Kolumbijką Camilą Osorio. W II rundzie obrończyni tytułu pokonała 6:0, 6:4 Madison Brengle (WTA 54). W pierwszym secie Japonka oddała rywalce tylko dziewięć punktów. W drugim pokazała gorsze oblicze i już tak łatwo jej nie poszło. Przy 3:3 oddała podanie, ale zachowała spokój i pewnie zdobyła trzy kolejne gemy.

W trwającym 65 minut meczu była liderka rankingu zaserwowała osiem asów. Obroniła dziewięć z 10 break pointów i wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie. Osace naliczono 37 kończących uderzeń przy 32 niewymuszonych błędach (23 w drugiej partii). Brengle zanotowano cztery piłki wygrane bezpośrednio przy 14 pomyłkach.

Amerykanka siedem lat temu w Melbourne zanotowała najlepszy wielkoszlemowy występ (IV runda). Osaka jest mistrzynią Australian Open z 2019 i 2021 roku. Pozostałe dwa triumfy w imprezach tej rangi odniosła w US Open (2018, 2020). Kolejną rywalką Japonki będzie kolejna reprezentantka USA Amanda Anisimova, która w tym sezonie ma bilans meczów 7-0.

Maria Sakkari (WTA 8) pokonała 6:1, 6:4 Qinwen Zheng (WTA 108). W drugim secie Chinka z 2:5 zbliżyła się na 4:5 po obronie trzech piłek meczowych. Greczynka ostudziła jej zapał i w 10. gemie uzyskała przełamanie dające jej awans. W trwającym 89 minut meczu wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów i nie pomyliła się przy siatce (10 z 10 punktów). Posłała 18 kończących uderzeń przy 15 niewymuszonych błędach. Zheng miała 20 piłek wygranych bezpośrednio i 30 pomyłek.

Kolejną rywalką Sakkari będzie Weronika Kudermetowa (WTA 32), która wygrała 6:2, 7:5 z Eleną-Gabrielą Ruse (WTA 72). W drugim secie Rosjanka od 2:5 zdobyła pięć gemów z rzędu. W ciągu 84 minut zdobyła 35 z 43 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła cztery z pięciu break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji.

Program i wyniki turnieju kobiet

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Naomi Osaka awansuje do IV rundy Australian Open 2022?