Koniec występów polskich juniorów w Australian Open

Wtorek był ostatnim dniem zmagań dla polskich tenisistów występujących w juniorskim Australian Open 2022. Na kortach Melbourne Park zaprezentował się Borys Zgoła.

Rafał Smoliński
Borys Zgoła Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Borys Zgoła
17-letni Borys Zgoła zmierzył się we wtorek z rozstawionym z 14. numerem Dino Prizmiciem. Chorwat był faworytem pojedynku i po 73 minutach wygrał pewnie 6:1, 6:4.

W pierwszym secie Polak stracił serwis trzykrotnie. W drugiej partii pojawiła się nadzieja, bo nasz reprezentant wyszedł na 4:2. Niestety cztery kolejne gemy zdobył Prizmić i on też awansował do 1/8 finału turnieju singla wielkoszlemowego Australian Open 2022.

Tym samym we wtorek zakończyła się przygoda z turniejem w Melbourne ostatniego polskiego juniora. Wcześniej na II rundzie singla odpadł Olaf Pieczkowski. Ponadto Zgoła i Pieczkowski oraz Malwina Rowińska i partnerująca jej Rosjanka Mirra Andriejewa przegrali pierwsze mecze w deblu.