Tak prysły marzenia Świątek o finale. Collins była bezwzględna [WIDEO]

Danielle Collins spełniła swoje marzenie o awansie do finału Australian Open. Amerykanka w dwóch setach rozbiła Igę Świątek. Zobacz ostatnią piłkę z półfinałowego starcia.

Łukasz Witczyk
Danielle Collins (w kółeczku) odbija ostatnią piłkę w meczu z Igą Świątek Twitter / Australian Open / Na zdjęciu: Danielle Collins (w kółeczku) odbija ostatnią piłkę w meczu z Igą Świątek
Przed spotkaniem to Iga Świątek wskazywana była jako faworytka półfinałowej konfrontacji. Jednak od pierwszej wymiany Danielle Collins kontrolowała przebieg wydarzeń na korcie. Szybko przełamała serwis polskiej tenisistki.

I choć Świątek rzuciła się w pogoń za rywalką, to Collins zdołała odeprzeć jej atak i pierwszego seta wygrała 6:4. Drugi to już popis gry Amerykanki. Nie dała żadnych szans Świątek, wykorzystywała wszystkie jej błędy. Polka zdołała ugrać tylko jednego gema.

Tym samym Collins awansowała do finału pierwszego w tym sezonie wielkoszlemowego turnieju. O triumf w Australian Open zagra z Ashleigh Barty. Poniżej zobaczcie jak wyglądała ostatnia piłka w meczu Collins - Świątek.

- W ostatnich latach dodałam troszeczkę więcej różnych uderzeń do mojego tenisa. Skoncentrowałam się na tym, by uderzać jak najlepiej i jak najmocniej. Grać to, co najlepiej potrafię - stwierdziła po meczu Collins.