Skandal podczas finału. Kibic zeskoczył z trybun!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / JOEL CARRETT  / Na zdjęciu: zakłócony finał Australian Open
PAP/EPA / JOEL CARRETT / Na zdjęciu: zakłócony finał Australian Open
zdjęcie autora artykułu

Jeden z kibiców przerwał finał Australian Open. Mężczyzna zeskoczył z trybun, miał w rękach transparent z manifestem politycznym. Musiała interweniować ochrona.

Protestujący wskoczył na kort i przerwał grę w kluczowym momencie drugiego seta w finale Australian Open, w którym rywalizują Rosjanin Danił Miedwiediew i Hiszpan Rafael Nadal.

Hiszpan próbował obronić break-point, serwując przy stanie 5:3. To wtedy jeden z kibiców zaskoczył z trybun na kort, przerywając grę na kilka minut. W rękach miał transparent z manifestem politycznym "znieść areszt dla uchodźców".

Protestujący został zatrzymany przez ochroniarzy, którzy szybko zaprowadzili porządek na korcie. Nie jest wykluczone, że kibic odniósł kontuzję podczas zeskoku.

ZOBACZ WIDEO: Była partnerka Milika przeszła metamorfozę. Trudno oderwać wzrok!

- Nie zdziwiłbym się, gdyby ten facet był kontuzjowany. Było widać, że miał problemy z poruszaniem się. Ochroniarze wykonali świetną pracę - powiedział australijski tenisista John Fitzgerald.

Tłum rozległ się głośny okrzyk, gdy protestujący został wywleczony przez co najmniej czterech pracowników ochrony.

Nie jest jasne, czy mężczyzna jest powiązany z jakąkolwiek konkretną grupą wspierającą uchodźców. Jednak grupy, w tym "Fight Together for Justice" i "Close the Camps", chwalą jego działania w mediach społecznościowych.

"Nieskończone tortury uchodźców mają miejsce teraz kilka metrów od gry i nie są transmitowane w telewizji" - napisał na Twitterze "Fight Together for Justice" po incydencie.

Warto dodać, że protestujący zgromadzili się ostatnio przed Melbourne's Park Hotel, który służy do przetrzymywania imigrantów, gdzie został umieszczony numer jeden na świecie Novak Djokovic. Ten finalnie został deportowany z Australii.

Czytaj także: Znamy najlepszych juniorów w Australian Open. Horror w finale chłopców Finał miksta bez niespodzianki. Kristina Mladenović i Ivan Dodig lepsi od gospodarzy

Źródło artykułu: