Trudny rywal Huberta Hurkacza w półfinale. Rosjanin jest w formie

Hubert Hurkacz poznał rywala w półfinale turnieju ATP 500 w Dubaju. Polak zmierzy się z Andriejem Rublowem, siódmym tenisistą świata, który jest w dobrej formie i notuje serię siedmiu wygranych meczów z rzędu.

Marcin Motyka
Andriej Rublow PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Andriej Rublow
Andriej Rublow przystąpił do turnieju ATP w Dubaju po triumfie w Marsylii. I w tym tygodniu Rosjanin kontynuuje serię zwycięstw. W czwartek pokonał 2:6, 6:3, 6:1 Mackenzie'ego McDonalda, wygrał siódmy mecz z rzędu i uzyskał awans do półfinału Dubai Duty Free Tennis Championships.

Rozstawiony z numerem drugim Rublow czwartkowy pojedynek rozpoczął fatalnie i po kilkunastu minutach przegrywał już 0:5. Stopniowo jednak podwyższał poziom swojej gry i od drugiej partii zaczął przejmować inicjatywę na korcie.

Punktem zwrotnym spotkania było przełamanie, jakie Rosjanin wywalczył przy stanie 2:2 w drugiej odsłonie. Od tego momentu poczuł się pewniej i do końca meczu oddał McDonaldowi zaledwie dwa gemy.

- Po prostu starałem się walczyć i zobaczyć, co się wydarzy - mówił 24-latek z Moskwy, cytowany przez atptour.com. - W drugim secie zdołałem go przełamać, a potem zacząłem grać lepiej i odmieniłem losy meczu. To świetny wynik - podkreślił.

W półfinale notowany na siódmym miejscu w rankingu ATP Rublow zmierzy się z Hubertem Hurkaczem. Będzie to trzeci mecz pomiędzy tymi tenisistami. Oba poprzednie, w 2020 roku w Rzymie i w 2021 w Miami, wygrał Polak.

Pojedynek Hurkacza z Rublowem odbędzie się w piątek.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
ATP 500, kort twardy, pula nagród 2,794 mln dolarów
czwartek, 24 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Andriej Rublow (Rosja, 2) - Mackenzie McDonald (USA) 2:6, 6:3, 6:1

Mistrz z Cordoby udanie rozpoczął rywalizację w Santiago. Porażka turniejowej "trójki"