Efektowne otwarcie obrończyni tytułu w Monterrey. Maraton Sary Sorribes

Broniąca tytułu kanadyjska tenisistka Leylah Fernandez łatwo rozprawiła się z pierwszą rywalką w turnieju WTA 250 w Monterrey. Zażarty bój ma za sobą Hiszpanka Sara Sorribes.

Leylah Fernandez PAP/EPA / JUSTIN LANE / Na zdjęciu: Leylah Fernandez
Rozpoczęła się 14. edycja turnieju w Monterrey. Z numerem drugim została rozstawiona Leylah Fernandez (WTA 21), finalistka US Open 2021. Na początek pokonała 6:2, 6:2 Annę Karolinę Schmiedlovą (WTA 88). W ciągu 68 minut Kanadyjka zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Kolejną rywalką broniącej tytułu Fernandez będzie Włoszka Lucia Bronzetti lub Chinka Qinwen Zheng.

Sara Sorribes (WTA 36) wygrała 7:5, 6:7(2), 6:1 z Kamillą Rachimową  (WTA 106). W pierwszym secie Hiszpanka od 3:5 zdobyła cztery gemy z rzędu. W drugiej partii nie wykorzystała prowadzenia 4:1, a w trzeciej dominowała na korcie. W trwającym trzy godziny i trzy minuty meczu obie tenisistki miały po 13 break pointów. Sorribes pięć razy oddała podanie, a sama uzyskała osiem przełamań.

Mistrzyni imprezy z 2016 roku Heather Watson (WTA 120) zwyciężyła 6:3, 2:6, 7:6(4) Jule Niemeier (WTA 110) po dwóch godzinach i 19 minutach. Brytyjka zdobyła o sześć punktów więcej od Niemki (101-95). Beatriz Haddad Maia (WTA 69) wykorzystała pięć z 12 break pointów i pokonała 1:6, 6:1, 7:5 Pannę Udvardy (WTA 83).

W II rundzie jest Marcela Zacarias (WTA 262), która wygrała 6:1, 6:7(3), 6:3 z Emmą Navarro (WTA 202). Amerykanka z 1:6, 3:5 doprowadziła do trzeciego seta. W nim Meksykanka skruszyła jej opór. W trwającym 2,5 godziny meczu reprezentantka gospodarzy zniwelowała siedem z 11 break pointów i zamieniła na przełamanie dziewięć z 16 okazji. W II rundzie spotka się z Kolumbijką Camilą Osorio, pogromczynią Magdaleny Fręch.

Abierto GNP Seguros, Monterrey (Meksyk)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 239,4 tys. dolarów
poniedziałek, 28 lutego

I runda gry pojedynczej:

Leylah Fernandez (Kanada, 2) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:2, 6:2
Sara Sorribes (Hiszpania, 4) - Kamilla Rachimowa (Hiszpania, 4) 7:5, 6:7(2), 6:1
Heather Watson (Wielka Brytania) - Jule Niemeier (Niemcy, Q) 6:3, 2:6, 7:6(4)
Beatriz Haddad Maia (Brazylia) - Panna Udvardy (Węgry) 1:6, 6:1, 7:5
Wiktoria Tomowa (Bułgaria, Q) - Diane Parry (Francja, Q) 6:4, 6:0
Harmony Tan (Francja, Q) - Renata Zarazua (Meksyk, WC) 6:0, 1:0 i krecz
Marcela Zacarias (Meksyk, WC) - Emma Navarro (USA, WC) 6:1, 6:7(3), 6:3

Czy Leylah Fernandez obroni tytuł w Monterrey?