Ukrainka wciąż w grze o tytuł w Lyonie. Awans Sorany Cirstei

Ukraińska tenisistka Dajana Jastremska odprawiła rozstawioną z numerem piątym Włoszkę Jasmine Paolini i pozostaje w grze o tytuł w turnieju WTA 250 w Lyonie. W kolejnej rundzie jest Rumunka Sorana Cirstea.

Dajana Jastremska Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Dajana Jastremska
W piątek wyłonione zostały półfinalistki turnieju w Lyonie. Jedną z nich została Dajana Jastremska (WTA 140). Ukrainka na otwarcie wyeliminowała Rumunkę Anę Bogdan po obronie dwóch piłek meczowych. W II rundzie pewnie poradziła sobie z Hiszpanką Cristiną Bucsą.

W ćwierćfinale tenisistka z Odessy pokonała 6:4, 7:6(3) Jasmine Paolini (WTA 48). W trwającym godzinę i 41 minut meczu Jastremska wykorzystała pięć z 10 break pointów. Zdobyła o cztery punkty więcej (80-76) i po raz pierwszy wygrała z Włoszką. Było to ich czwarte spotkanie. Ukrainka awansowała do pierwszego półfinału od lipca ubiegłego roku (Hamburg).

Dajana i jej 15-letnia siostra Iwanna do Francji przybyły z Ukrainy atakowanej przez zbrodniczy reżim Putina. W Lyonie razem wystąpiły w deblu. - Czuję ogromne wsparcie od wszystkich. W tym trudnym momencie słyszę, a zwłaszcza czuję, jak ludzie mnie tutaj wspierają, a to jest kolejne zwycięstwo Ukrainy - powiedziała 21-latka z Odessy (cytat za wtatennis.com).

Następną przeciwniczką Ukrainki będzie Sorana Cirstea (WTA 30), która pokonała 6:3, 6:3 Annę Bondar (WTA 79). W ciągu 84 minut Rumunka wykorzystała sześć z 11 break pointów. W sobotę po raz pierwszy zmierzy się z Jastremską.

Caroline Garcia (WTA 74) zwyciężyła 4:6, 6:3, 7:5 Alison van Uytvanck (WTA 55). W trzecim secie Francuzka odrodziła się ze stanu 1:4. W trwającym dwie godziny i 33 minuty meczu zaserwowała 15 asów i obroniła 16 z 19 break pointów. Sama wykorzystała tylko dwie z 12 szans na przełamanie. Garcia wywalczyła o sześć punktów więcej (113-107) i wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie spotkań z van Uytvanck.

Było to drugie spotkanie tych tenisistek w Lyonie. W 2020 roku również w ćwierćfinale z wygranej cieszyła się van Uytvanck. W półfinale Garcia zmierzy się z Shuai Zhang (WTA 64), która w piątek rozegrała tylko trzy gemy. Chinka prowadziła 3:0, gdy Witalia Diaczenko (WTA 118) skreczowała z powodu kontuzji kostki.

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)