Chinki były za mocne. Magda Linette zakończyła występ w Kalifornii

Magda Linette pożegnała się w sobotę z kortami twardymi w Indian Wells. Polska tenisistka i partnerująca jej Hao-Ching Chan nie zdołały awansować do ćwierćfinału debla.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / George Walker/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Magda Linette
Na drodze Magdy Linette i Hao-Ching Chan stanęły w sobotni wieczór Yifan Xu i Zhaoxuan Yang. W czwartek obie pary wygrały swoje mecze I rundy i trudno było wskazać faworytki do awansu do ćwierćfinału. Tymczasem Chinki nie czekały i odniosły zwycięstwo 6:1, 6:3 w zaledwie 65 minut.

Pierwszego seta Linette i Chan rozpoczęły od utrzymania podania, ale potem dały się przełamać trzykrotnie. Z kolei w drugiej odsłonie reprezentantki Państwa Środka zaatakowały przy stanie po 3. Przełamanie w ósmym gemie okazało się rozstrzygające. Chinki pewnie wykorzystały pierwszą piłkę meczową i zakończyły spotkanie.

Linette i Chan przegrały w II rundzie i zakończyły występ w Indian Wells. Wcześniej Polka bez powodzenia startowała w singlu, bowiem już w pierwszej fazie musiała uznać wyższość Australijki Astry Sharmy. Poznanianka będzie miała teraz tydzień czasu, aby przygotować się do Miami Open 2022.

Natomiast zwycięskie Xu i Yang wystąpią w ćwierćfinale debla. Ich przeciwniczkami będą Caroline Dolehide i Storm Sanders lub Madison Keys i Jessica Pegula.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 8,584 mln dolarów
sobota, 12 marca

II runda gry podwójnej:

Yi-Fan Xu (Chiny) / Zhaoxuan Yang (Chiny) - Hao-Ching Chan (Tajwan) / Magda Linette (Polska) 6:1, 6:3