Andy Murray w elitarnym gronie. Porażki weteranów kortów

W I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells Andy Murray w trzech setach pokonał Taro Daniela i odniósł 700. zwycięstwo w głównym cyklu w karierze. Odpadli doświadczeni David Goffin i Philipp Kohlschreiber.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / RAY ACEVEDO / Na zdjęciu: Andy Murray
Andy Murray i Taro Daniel zmierzyli się ze sobą trzeci raz w ciągu niespełna dwóch miesięcy. W styczniowym Australian Open sensacyjnie lepszy był Japończyk. W lutym, w Dosze, wygrał Brytyjczyk. W piątek, w I rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Indian Wells, znów triumfował tenisista z Dunblane. Murray podniósł się po przegranym pierwszym secie i zwyciężył 1:6, 6:2, 6:4.

- Taro grał bardzo dobrze. Ja z seta na set prezentowałem się coraz lepiej i ostatecznie dobrze zakończyłem - mówił, cytowany przez atptour.com, 34-letni Murray, który zapisał na swoim koncie dwa asy i pięć przełamań.

Wygrywając w piątek, Murray stał się czwartym aktywnym tenisistą, który osiągnął barierę 700. zwycięstw w głównym cyklu. Dołączył do Rogera Federera (1251), Rafaela Nadala (1043) i Novaka Djokovicia (991). O kolejną wygraną powalczy z rozstawionym z numerem 31. Aleksandrem Bublikiem.

Piątek nie był jednak zbytnio udany dla weteranów rozgrywek. 31-letni David Goffin wprawdzie walczył dzielnie, ale uległ 6:4, 5:7, 6:7(3) Jordanowi Thompsonowi. Australijczyk w II rundzie zmierzy się z oznaczonym numerem 33. Grigorem Dimitrowem. Z kolei 38-letni Philipp Kohlschreiber przegrał z o 16 lat młodszym Emilem Ruusuvuorim. Fin w 1/32 finału zagra z Diego Schwartzmanem, turniejową "14".

Dominik Koepfer wygrał 2:6, 7:5, 6:4 z Benoitem Paire'em i w II rundzie stanie naprzeciw rozstawionego z numerem siódmym Andrieja Rublowa. W meczu kwalifikantów Jaume Munar pokonał 6:3, 6:4 Junchenga Shanga. Kolejnym rywalem Hiszpana będzie rodak, oznaczony "16" Pablo Carreno.