Hubert Hurkacz mówi wprost o niewygodnym rywalu. "To był trudny mecz"

Już na samym początku rywalizacji w Indian Wells Hubert Hurkacz miał niezwykle wymagającego rywala. Po trzech setach wywalczył awans i przyznaje, że kolejny przeciwnik będzie równie trudny do pokonania.

Maciej Siemiątkowski
Hubert Hurkacz PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
W pierwszej rundzie Polak miał wolny los, a w drugiej zmierzył się z 76. w rankingu Oscar Otte. Było to pierwsze starcie Huberta Hurkacza z niemieckim tenisistą, który wpędził Polaka w spore kłopoty.

Wprawdzie pierwszego seta Hurkacz wygrał dość łatwo, to w drugim górą był już Otte. Niemiec lepiej zaczął decydującego seta. Po przełamaniu serwisu Hurkacza prowadził już 3:2. Wtedy Polak ruszył w szaloną pogoń, wygrał cztery gemy z rzędu i awansował do III rundy.

25-latek po spotkaniu docenia zwycięstwo i zwraca uwagę na atuty trzy lata starszego rywala.

- Cieszę się z wygranej, bo to był trudny mecz. Oscar naprawdę świetnie serwował. Do tego grał solidnie i agresywnie. Przeciwko niemu grało się niewygodnie - mówi nam Hurkacz.

Już we wtorek wrocławianin przystąpi do kolejnej rundy. Jego kolejnym rywalem będzie Steve Johnson. (115. ATP) Przez pewien czas obaj trenowali u Craiga Boyntona i grali wspólnie w deblu.

- Steve ma świetny forhend i dobrze serwuje. Nie będzie to łatwy mecz. Muszę zagrać na jeszcze lepszym poziomie niż w niedzielę - zapowiada 11. tenisista rankingu ATP.

Po raz pierwszy Hurkacz zmierzył się z Johnsonem w Eastbourne. W 1/8 finału brytyjskiej imprezy lepszy był Polak, który wygrał 6:3, 7:6(6).