Świetny dzień Rumunek w Indian Wells. Madison Keys górą w starciu Amerykanek

Rumuńskie tenisistki świetnie sobie radzą w Indian Wells (WTA 1000). W kolejnej rundzie dojdzie do starcia Simony Halep z Soraną Cirsteą. Awans wywalczyła również Amerykanka Madison Keys.

Simona Halep PAP/EPA / JOHN G MABANGLO / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep (WTA 26) w Indian Wells triumfowała w 2015 roku. Rumunka notuje 11. występ w Kalifornii. Zwycięstwo 6:3, 6:4 nad Cori Gauff (WTA 17) dało jej awans do IV rundy. W ciągu 76 minut była liderka rankingu obroniła cztery break pointy i wykorzystała trzy z dziewięciu szans na przełamanie. Posłała 11 kończących uderzeń i popełniła 12 niewymuszonych błędów. Gauff naliczono 18 piłek wygranych bezpośrednio i 33 pomyłki.

Madison Keys (WTA 29) pokonała 7:6(4), 6:1 Alison Riske (WTA 53). W trwającym 81 minut meczu finalistka US Open 2017 zdobyła 31 z 40 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dwa razy straciła serwis, a sama miała pięć break pointów i wszystkie zamieniła na przełamanie. Zanotowano jej 26 kończących uderzeń i 22 niewymuszone błędy. Riske miała cztery piłki wygrane bezpośrednio i 21 pomyłek.

Keys miała mocne otwarcie sezonu. Zdobyła tytuł w Adelajdzie i zaliczyła półfinał Australian Open. Później słabo spisała się w dwóch turniejach w Meksyku. W Guadalajarze i Monterrey odpadła w I rundzie. Przegrała po trzysetowych spotkaniach z Francuzką Harmony Tan i Chorwatką Petrą Martić. Amerykanka po raz dziewiąty uczestniczy w turnieju głównym w Indian Wells. Awansując do 1/8 finału wyrównała swój najlepszy wynik z 2017 roku.

Sorana Cirstea (WTA 27) wygrała 5:7, 6:1, 6:0 z Anną Kalinska (WTA 90). W trwającym dwie godziny i 22 minuty meczu Rumunka popełniła siedem podwójnych błędów, a jej rywalka zrobiła ich 12. Tenisistka z Targoviste zgarnęła 38 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła 10 z 13 break pointów i wykorzystała siedem z 20 okazji na przełamanie. Cirstea w 10. starcie w Indian Wells po raz pierwszy awansowała do 1/8 finału.

Harriet Dart (WTA 122) notuje najlepszy występ w imprezie rangi WTA 1000. Zaczynała od kwalifikacji, a jest już w 1/8 finału. W II rundzie odprawiła Elinę Switolinę, a w III pokonała 7:6(4), 6:3 Kaię Kanepi (WTA 63). W pierwszym secie Brytyjka wróciła ze stanu 2:5 i obroniła dwie piłki setowe w 10. gemie. W drugiej partii było jedno przełamanie, które uzyskała na 4:2.

W walce o ćwierćfinał dojdzie do starcia Rumunek. Cirstea wygrała dwa z trzech dotychczasowych meczów z Halep. Zmierzą się po raz pierwszy od 2010 roku. Keys spotka się z Dart, którą w tym sezonie pokonała w Melbourne (WTA 250).