Problemy faworytek w Bogocie. Szokująca porażka Słowaczki

Kolumbijka Camila Osorio i Brazylijka Beatriz Haddad Maia, dwie najwyżej rozstawione tenisistki, nie uniknęły problemów na otwarcie turnieju WTA 250 w Bogocie. Odpadła Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova, która zmarnowała piłkę meczową.

Anna Karolina Schmiedlova Getty Images / Cesar Gomez/Jam Media / Na zdjęciu: Anna Karolina Schmiedlova
W Bogocie dokończona została I runda. Do rywalizacji przystąpiła Camila Osorio (WTA 33), która broni tytułu. Kolumbijka wykorzystała tylko trzy z 16 break pointów i pięć razy została przełamana. Awans wywalczyła, gdy jej rywalka Ylena In-Albon (WTA 142) skreczowała z powodu skurczów. Stało się to przy wyniku 7:6(4), 2:6, 2:2 od strony Osorio. Spotkanie trwało dwie godziny i sześć minut.

Problemów nie uniknęła również druga faworytka. Beatriz Haddad Maia (WTA 59) zwyciężyła 6:4, 4:6, 7:5 Rekę-Lucę Jani (WTA 138). Brazylijka nie zakończyła meczu w dwóch setach, choć prowadziła 6:4, 3:1. W trzeciej partii sama musiała odrabiać straty. Wróciła ze stanu 2:4 i wywalczyła awans po dwóch godzinach i 47 minutach.

Tenisistki popełniły łącznie 23 podwójne błędy, z czego 12 Haddad Maia. Brazylijka została przełamana sześć raz, a wykorzystała siedem z 13 break pointów. Zdobyła o trzy punkty więcej od Węgierki (113-110). W II rundzie Haddad Maia zmierzy się z Kamillą Rachimową (WTA 111), która wróciła z 0:2 w trzecim secie i wygrała 6:2, 3:6, 7:5 z Aleksandrą Krunić (WTA 116).

Dajana Jastremska (WTA 102) pokonała 7:5, 6:1 Pannę Udvardy (WTA 84). W ciągu 76 minut Węgierka popełniła 10 podwójnych błędów, a Ukrainka zrobiła ich siedem. 21-latka z Odessy zdobyła 23 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. O ćwierćfinał zmierzy się z Sarą Errani, finalistką Rolanda Garrosa 2012.

Anna Karolina Schmiedlova (WTA 91) przegrała 6:4, 6:7(1), 2:6 z Yulianą Lizarazo (WTA 537). Słowaczka roztrwoniła prowadzenie 6:4, 2:0 i zmarnowała piłkę meczową w 10. gemie drugiego seta. Spotkanie trwało dwie godziny i 43 minuty. Suzan Lamens (WTA 204) popełniła 18 podwójnych błędów, ale pokonała 6:4, 1:6, 6:4 Astrę Sharmę (WTA 92).

Ipek Oz (WTA 267) wygrała 6:2, 7:5 z Danielą Seguel (WTA 224). W drugim secie wróciła z 0:3. Od 3:5 zdobyła cztery gemy z rzędu. Po drodze obroniła piłkę setową (przy 4:5). Oz wykorzystała sześć z siedmiu break pointów i w II rundzie spotka się z Osorio.

Copa Colsanitas, Bogota (Kolumbia)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 239,4 tys. dolarów
wtorek, 5 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

Camila Osorio (Kolumbia, 1) - Ylena In-Albon (Szwajcaria) 7:6(4), 2:6, 2:2 i krecz
Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 2) - Reka Luca Jani (Węgry) 6:4, 4:6, 7:5
Dajana Jastremska (Ukraina) - Panna Udvardy (Węgry, 4) 7:5, 6:1
Yuliana Lizarazo (Kolumbia, WC) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, 6) 4:6, 7:6(1), 6:2
Suzan Lamens (Holanda, Q) - Astra Sharma (Australia, 7) 6:4, 1:6, 6:4
Elina Awanesian - Harriet Dart (Wielka Brytania, 8) 6:1, 6:2
Jekaterina Gorgodze (Gruzja) - Yuliana Monroy (Kolumbia, WC) 6:0, 6:3
Irina Bara (Rumunia) - Paula Ormaechea (Argentyna) 6:3, 7:5
Kamilla Rachimowa - Aleksandra Krunić (Serbia) 6:2, 3:6, 7:5
Ipek Oz (Turcja, Q) - Daniela Seguel (Chile, Q) 6:2, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Camila Osorio awansuje do ćwierćfinału turnieju w Bogocie?