Wielkie emocje w trzecim secie. Tie break rozstrzygnął losy meczu Magdy Linette

Magda Linette stoczyła trwającą 2,5 godziny batalię z Anną Karoliną Schmiedlovą w kwalifikacjach do turnieju WTA 1000 w Madrycie. O losach meczu polskiej tenisistki ze Słowaczką zadecydował tie break w trzecim secie.

Magda Linette WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette (WTA 56) wzięła udział w dwustopniowych kwalifikacjach do imprezy w Madrycie. We wtorek odprawiła Ukrainkę Kateryna Baindl. Dzień później rywalką Polki była Anna Karolina Schmiedlova (WTA 89), mistrzyni turnieju w Katowicach z 2015 roku. Tenisistki stoczyły 2,5-godzinną batalię. Miejsce w głównej drabince zapewniła sobie Słowaczka, która wygrała 6:2, 1:6, 7:6(4).

W trzecim secie Linette nie wykorzystała prowadzenia 3:1, 40-15.W całym meczu popełniła cztery podwójne błędy. Schmiedlova zaserwowała cztery asy. Polka wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Słowaczka na przełamanie zamieniła cztery z sześciu szans. Linette zdobyła o dwa punkty więcej (89-87), ale została pokonana.

Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2013 roku w finale turnieju ITF w Civitavecchia (Włochy) zdecydowane zwycięstwo odniosła Schmiedlova (6:0, 6:1).

Słowaczka w swoim dorobku ma trzy singlowe tytuły w WTA Tour. Dwa zdobyła w 2015 (Katowice, Bukareszt) i jeden w 2018 roku (Bogota). Poza tym zanotowała finały w Rio de Janeiro (2015) i Hobart (2019). W rankingu Schmiedlova najwyżej znalazła się na 26. miejscu. Po raz czwarty wystąpi w turnieju głównym w Madrycie. Jej najlepszym wynikiem jest II runda z 2019 roku.

Linette wcześniej trzy razy nie przeszła kwalifikacji w Madrycie (w latach 2017-2019). Jedyny występ w głównej drabince zanotowała w ubiegłym sezonie. Polka w I rundzie uległa w trzech setach Chince Saisai Zheng.

Poznanianka może jeszcze wejść do głównej drabinki jako "szczęśliwa przegrana". To efekt wycofania się Igi Świątek.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 6,57 mln dolarów
środa, 27 kwietnia

II runda kwalifikacji gry pojedynczej:

Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja 23), Magda Linette (Polska, 5) 6:2, 1:6, 7:6(4)

Czy w 2022 roku Magda Linette wygra turniej WTA?