Hurkacz zarobił już w Madrycie wielkie pieniądze! Ale ma szansę na fortunę

Hubert Hurkacz w czwartek awansował do ćwierćfinału ATP Masters 1000 w Madrycie, w którym zmierzy się z Novakiem Djokoviciem. Na Polaka czeka prestiżowy przeciwnik, ale też szansa na fortunę, ponieważ w stolicy Hiszpanii zarobił już 800 tys. zł.

MB
Hubert Hurkacz PAP/EPA / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz udowodnił w czwartek, że należy do światowej czołówki męskiego tenisa. Wrocławianin pokonał w dwóch setach Dusana Lajovicia (7:5, 6:3) i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie.

Tam czeka już Novak Djoković, który wygrał z Andym Murrayem walkowerem, ponieważ Brytyjczyk wycofał się z imprezy. Polski tenisista będzie miał szansę na pokonanie obecnego lidera rankingu ATP.

Oprócz tego może liczyć na kolejne wielkie pieniądze. Dotychczas Hubert Hurkacz zarobił w Madrycie już około 800 tysięcy złotych. W przypadku zwycięstwa z Serbem zainkasuje prawie 1,5 miliona!

Awans do finału gwarantuje ok. 2,7 miliona złotych. Zwycięzca imprezy ATP Masters 1000 w Madrycie dostanie czek w wysokości ponad miliona euro (ok. 4,9 miliona złotych). Wrocławianin ma więc o co walczyć.

Hubert Hurkacz zagra przeciwko Novakowi Djokoviciowi już w piątek (6 maja). Obaj mierzyli się ze sobą trzy razy i wszystkie spotkania wygrał serbski zawodnik. W listopadzie ubiegłego roku było blisko, ponieważ Polak przegrał wtedy po tie-breaku w decydującym secie w Paryżu.