Dwie Magdy kontra Francuzki w Paryżu. Fręch zagra z byłą 10. rakietą globu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
zdjęcie autora artykułu

Magda Linette i Magdalena Fręch od poniedziałku będą rywalizować w turnieju WTA 125 w Paryżu. Obie zagrają z francuskimi tenisistkami. Fręch spotka się z byłą 10. rakietą globu.

Magdalena Fręch i Magda Linette  przygotowują się do wielkoszlemowego Rolanda Garros w turniejach WTA 125 (WTA Challenger). W Saint-Malo trafiły na siebie w ćwierćfinale i lepsza była Fręch. W Paryżu znów znalazły się w tej samej części drabinki i mogą spotkać się w walce o półfinał.

W I rundzie Fręch zmierzy się z Kristiną Mladenović, byłą 10. rakietą globu. Francuzka jedyny singlowy tytuł zdobyła w Petersburgu (2017). Wystąpiła jeszcze w siedmiu finałach. Jeden osiągnęła w imprezie rangi WTA 1000 (Madryt 2017). Większymi sukcesami może się pochwalić w deblu. Odniosła 24. triumfy, w tym pięć wielkoszlemowych.

Linette czeka starcie z Seleną Janicijevic, którą łatwo pokonała Iga Świątek w I rundzie Rolanda Garrosa 2019. Francuzka wtedy zanotowała wielkoszlemowy debiut. Do tej pory jest to jej jedyny singlowy występ w imprezie tej rangi.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Świątek bije rekordy popularności. Szok!

W II rundzie Linette może trafić na Fionę Ferro lub Anę Bogdan. Fręch w przypadku awansu zmierzy się z Maddison Inglis lub Diane Parry.

Linette i Fręch zostały rozstawione z takimi samymi numerami jak w Saint-Malo, czyli odpowiednio z drugim i i ósmym. Z "jedynką" wystąpi doświadczona Estonka Kaia Kanepi, która w swojej karierze doszła do siedmiu wielkoszlemowych ćwierćfinałów, w tym w tegorocznym Australian Open.

W Lagardere Paris Racing Club w Paryżu odbędzie się pierwsza edycja turnieju WTA 125 z pulą nagród 115 tys. dolarów. Zawody rozegrane zostaną w dniach 9-15 maja na kortach ziemnych.

Zobacz też: Wielka batalia w Madrycie. Młody Hiszpan odprawił kolejną legendę! Finał przeszedł Hurkaczowi koło nosa. To i tak był udany występ

Źródło artykułu: