Byłe liderki rankingu ruszyły do boju w Rzymie. Rumunka odprawiła niewygodną rywalkę

Simona Halep i Wiktoria Azarenka rozpoczęły występ w turnieju WTA 1000 w Rzymie. Obie byłe liderki rankingu wygrały swoje pierwsze mecze bez straty seta. Rumunka wyeliminowała Alize Cornet, która jest dla niej niewygodną rywalką.

Simona Halep Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Simona Halep
W poniedziałek rozpoczęła się 79. edycja imprezy w Rzymie. Simona Halep (WTA 21) notuje 11. występ w stolicy Włoch. Na początek Rumunka pokonała 6:4, 6:4 Alize Cornet (WTA 39). W trwającym 85 minut meczu była liderka rankingu obroniła siedem z 11 break pointów i wykorzystała sześć z dziewięciu szans na przełamanie. Poprawiła na 2-4 bilans meczów z Francuzką.

Halep w Rzymie triumfowała w 2020 roku. Wcześniej Rumunka dwa razy uległa Ukraince Elinie Switolinie w finale tej imprezy (2017, 2018). Okres gry na kortach ziemnych w obecnym sezonie rozpoczęła od ćwierćfinału w Madrycie. Po drodze odprawiła rozstawioną z numerem drugim Hiszpankę Paulę Badosę. W Rzymie w II rundzie zmierzy się z Amerykanką Danielle Collins.

Wiktoria Azarenka (WTA 16) rozbiła 6:3, 6:0 Viktoriję Golubić (WTA 56). Była liderka rankingu od stanu 2:3 zdobyła 10 gemów z rzędu. W ciągu 68 minut zdobyła 18 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu i spożytkowała sześć z ośmiu break pointów. Azarenka w Rzymie osiągnęła finał w 2013 roku.

Daria Kasatkina (WTA 23) wykorzystała siedem z dziewięciu break pointów i wygrała 6:4, 6:3 z Tamarą Zidansek (WTA 24). Shuai Zhang (WTA 42) wróciła w pierwszym secie z 0:2, 15-40 i pokonała 6:4, 6:2 Martinę Trevisan (WTA 82). W ciągu 99 minut Chinka zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu okazji. W II rundzie czeka ją starcie z Aryną Sabalenką.

Petra Martić (WTA 47) zwyciężyła 6:2, 3:6, 6:1 Karolinę Muchovą (WTA 78). W trwającym dwie godziny meczu Chorwatka zgarnęła 31 z 44 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Została przełamana dwa razy, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Kolejną rywalką Martić będzie Estonka Anett Kontaveit.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)

Petra Martić (Chorwacja, Q) - Karolina Muchova (Czechy) 6:2, 3:6, 6:1

wolne losy: Iga Świątek (Polska, 1); Paula Badosa (Hiszpania, 2); Aryna Sabalenka (3); Maria Sakkari (Grecja, 4); Anett Kontaveit (Estonia, 5); Karolina Pliskova (Czechy, 6); Danielle Collins (USA, 7); Garbine Muguruza (Hiszpania, 8)

Historia dzieje się na naszych oczach. Arabska tenisistka najlepsza w Madrycie!
Kosmiczny tenis nastolatka! Spektakularny triumf Hiszpana w Madrycie

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Simona Halep awansuje do III rundy turnieju w Rzymie?