"Opuściła kort". Niemcy piszą o zachowaniu Świątek

Fatalna premierowa odsłona i odrodzenie w drugim secie. Po prawie dwuipółgodzinnej walce Iga Świątek pokonała Jule Niemeier 2:6, 6:4, 6:0 i awansowała do ćwierćfinału US Open. Sprawdziliśmy, co o tym meczu piszą niemieckie media.

Jakub Fordon

Bild

"W swoim drugim meczu z zawodniczką z pierwszej dziesiątki Niemeier zdominowała liderkę światowego rankingu. Od połowy drugiego seta była ona jednak coraz lepsza i w końcu za dobra dla Niemki" - pisze na temat występu obu tenisistek niemiecki portal Bild.

Strona ta nie potrafi zrozumieć, dlaczego meczu Jule Niemeier z Igą Świątek nie można było oglądać w bezpłatnej telewizji. Eurosport w tym czasie transmitował spotkanie Rafaela Nadala z Francesem Tiafoe. Nadawca wyjaśnił, że od trzeciej rundy pokazywane są tylko starcia z głównego kortu. Śledzić rywalizacje na innych nawierzchniach można tylko poprzez stream.

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)