Rosjanka przegrała z Igą. Zobacz, co o meczu pisze się w Rosji

Iga Świątek wyeliminowała Jekaterinę Aleksandrową (6:4, 6:7(3), 6:3) z turnieju WTA rozgrywanego w Madrycie. Rosyjscy dziennikarze podkreślają, że mecz był wyrównany.

Rafał Szymański

Sport24.ru: Aleksandrowa nie awansowała do ćwierćfinału

Zakończyła się przygoda Rosjanki na madryckich kortach. W rozegranym w poniedziałek spotkaniu Iga Świątek pokonała Jekaterinę Aleksandrową 6:4, 6:7(3), 6:3, choć w trakcie meczu nie obyło się bez problemów. Ostatecznie rywalka zdołała wygrać tylko jednego seta.

Serwis sport24.ru krótko podsumował ostatni występ 28-latki: "W czwartej rundzie jej przeciwniczką była reprezentantka Polski. Spotkanie trwało 2 godziny 27 minut i zakończyło się porażką". Przypomnijmy, że wcześniej zawodniczka ograła Qinwen Zheng oraz Alize Cornet.

Trudne wyzwanie przed Świątek. "Skorzystam z tego doświadczenia"