Novak Djoković - łowca rekordów został upolowany

W ostatnich miesiącach Novak Djoković zdobywał tytuły i kolekcjonował rekordy. Ale każdy serial ma swój kres. Przedstawiamy więc najważniejsze serie Serba, które dobiegły końca po porażce z Jirim Veselym w II rundzie turnieju w Monte Carlo.

Redakcja
Redakcja

107 kolejnych wygranych meczów z tenisistami spoza Top 50 rankingu ATP

Ogrom skali środowej sensacji najdobitniej oddaje fakt, że Novak Djoković nie zwykł przegrywać z tenisistami tak nisko notowanymi jak Jiri Vesely, obecnie 55. gracz globu. Owszem, na przestrzeni ostatnich sezonów Serbowi zdarzało się tracić sety z rywalami nawet z drugiej setki rankingu ATP, ale ostatnią porażkę z przeciwnikiem nie notowanym w najlepszej "50" świata poniósł w czerwcu 2010 roku na trawiastych kortach londyńskiego Queen's Clubu, kiedy przegrał z ówczesną 79.rakietą świata, Xavierem Malisse'em. Od tego spotkania aż do środy Djoković wygrał 107 meczów z rzędu z rywalami spoza Top 50 światowej klasyfikacji.