Janowicz - Simon na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Rafał Smoliński
Pragniemy Państwu serdecznie podziękować za śledzenie naszych relacji na żywo z udziałem Jerzego Janowicza. Zapraszamy serdecznie na relację z niedzielnego finału z udziałem naszego utalentowanego tenisisty!
Skomentuj 0
Janowicz będzie teraz wyczekiwał na to, co zrobią jego rywale. W drugim półfinale zmierzą się Francuza Michael Llodra i Hiszpan David Ferrer!
Skomentuj 0
Łodzianin został pierwszym Polakiem, który dotarł do finału zawodów głównego cyklu od czasów Łukasza Kubota. Lubinianin ostatni raz był w finale turnieju rangi ATP w 2010 roku w brazylijskim Costa do Sauipe.
Skomentuj 0
Ogromna radość Polaka! Jerzy Janowicz w wielkim stylu pokonał Gillesa Simona i awansował do pierwszego w karierze finału zawodów głównego cyklu!
Skomentuj 4
  • Stalowy Jureczek Zgłoś komentarz
    Jeszcze raz wielkie brawa. Z całym szacunkiem dla Pana Bogdana Tomaszewskiego, ale jego komentarz w Polsacie Sport poniżej krytyki.
    • CmPunk-speedwayAWesome Zgłoś komentarz
      brawo JERZYK jesteś The Best tera finał ___ wygrany :)
      • Sargon87 Zgłoś komentarz
        jest strasznie wypompowany, ale teraz to już tylko wygrać finał! ;)
        Zobacz więcej komentarzy (1)
        6:4, 7:5 - Koniec!!!! Jerzy Janowicz w finale!!!!
        Skomentuj 5
        Zobacz więcej komentarzy (2)
        *6:4, 6:5 - Pierwszy meczbol obroniony przez Simona, skrót był zbyt czytelny!
        Skomentuj 4
      • *6:4, 6:5 - Znakomity serwis na ciało! Są 2 piłki meczowe!
        Skomentuj 2
        *6:4, 6:5 - Francuz doprowadza do remisu po 15, lecz przy smeczu Polaka jest już bezsilny! Jeszcze 2 piłki!
        Skomentuj 2
        *6:4, 6:5 - Ależ bomba na otwarcie, Francuz wyrzuca! Jeszcze 3 piłki!
        Skomentuj 8
        Zobacz więcej komentarzy (5)
        *6:4, 6:5 - Jest przełamanie!! Jerzy Janowicz będzie podawał o miejsce w finale paryskiego turnieju! Polak wykorzystał drugą szansę po fantastycznym skrócie!!
        Skomentuj 10
        Zobacz więcej komentarzy (7)
        6:4, 5:5* - Trzy break pointy! Winner po krosie!!!
        Skomentuj 8
        6:4, 5:5* - 30-0 dla Polaka!!! Simon myli się z bekhendu! Czy Jerzyk wykorzysta szansę?
        Skomentuj 2
        6:4, 5:5* - Po błędzie Jerzyka zrobiło się po 15, lecz Polak szybko odpowiedział asem! Winner pod samą końcową linie daje Polakowi prowadzenie 40-15. Jeszcze znakomity wolej przy siatce i mamy remis w secie!
        Skomentuj 6
        Zobacz więcej komentarzy (3)
        Jerzy Janowicz nie musiał jak na razie bronić żadnego break pointa! Teraz musi obronić serwis, by nie przegrać drugiej partii!
        Skomentuj 3
        *6:4, 4:5 - Pierwsze dwie piłki szybko wygrał Simon, ale łodzianin wspaniałym winnerem po linii zmniejszył stratę. Dłuższą wymianę w wielkim stylu rozstrzygnął na swoją korzyść Francuz, który po chwili popełnił podwójny błąd. Druga okazja dla rywala i jest punkt i gem dla tenisisty gospodarzy.
        Skomentuj 1
        6:4, 4:4* - Znakomicie! Dwa świetne serwisy, wspaniały wolej przy siatce i szybkie 40-0! Simon zdobywa jeszcze punkt po głębokim zagraniu z forhendu, lecz po chwili jest już bezradny i mamy remis po 4!
        Skomentuj 7
        Zobacz więcej komentarzy (4)
        *6:4, 3:4 - Kolejne dwa punkty także padają łupem Simona, który po znakomitym serwisie na ciało wychodzi szczęśliwie cało z opresji.
        Skomentuj 7
        6:4, 3:3* - Nieudany skrót Polaka i błąd z bekhendu. Po 30!
        Skomentuj 5
        6:4, 3:3* - Na to właśnie czekał Polak, nietrafione 1. podanie i błyskawiczny atak na drugi serwis Francuza! Jeszcze jeden punkt i już jest 0-30!
        Skomentuj 2
        6:4, 3:3* - Pierwszy punkt zdobywa po dłuższej wymianie Simon, ale Polak szybko włączył swój potężny serwis i wygrał cztery kolejne punkty! Remis w secie, po 3!
        Skomentuj 0
        *6:4, 2:3 - Simon wychodzi z opresji. Łodzianin posyła piłkę w siatkę i to Francuz ponownie na prowadzeniu w drugiej odsłonie.
        Skomentuj 8
        6:4, 2:2* - Nie wszystkie skróty wychodzą Polakowi, 30-0 dla Francuza, ale Jerzyk odpowiada winnerem po linii. Jeszcze jedno kończące uderzenie i mamy remis w gemie!
        Skomentuj 4
        • Alk Zgłoś komentarz
          Gil gra swoje. Taki przestój Jerzyka to normalna rzecz. Oby nie trwała dłużej niż kilka minut. Francuz bije znacznie lepiej i regularniej niż w początkowych piłkach pierwszego seta. Ale
          Czytaj całość
          będzie dobrze.
            zaczynam czuć trwogę o jego serwis...
            • FanRadwana Zgłoś komentarz
              Drugi z rzędu nieudany dropshot i 3-2.
              6:4, 2:2* - Miał szansę Francuz na break pointa, ale wyrzucił bekhend w aut! Chwilę później Polak kończy serwisem i mamy remis w secie!
              Skomentuj 6
              *6:4, 1:2 - Łukasz Kubot prezentował podczas Rolanda Garrosa wersję drop-szota rodem z Lubina, teraz Jerzy Janowicz czaruje publiczność wersją skrótu typu "łódzkiego"! Simon nie daję się jednak nabrać i po krótkiej akcji doprowadza do równowagi.
              Skomentuj 6
              *6:4, 1:2 - Podwójny błąd Jerzyka wywołał falę radości ze strony francuskiej publiczności, lecz po chwili Simon popełnia błąd przy siatce i robi się po 15.
              Skomentuj 5
              *6:4, 1:2 - Polak wspaniałym lobem doprowadził do stanu po 15, lecz później na korcie rządził już tylko tenisista gospodarzy. Trzy punkty z rzędu dla Francuza i Simon po raz drugi wysuwa się na czoło w secie.
              Skomentuj 1
              6:4, 1:1* - Ależ goni po korcie Francuza nasz tenisista! Znakomity skrót kończy dłuższą wymianę, 40-0. Simon zdobywa jeszcze punkt, ale po chwili nawet nie rusza się z miejsca, by dojść do zagranego przez Jerzyka drop-szota!
              Skomentuj 6
              *6:4, 0:1 - Pewne otwarcie drugiej partii w wykonaniu Francuza. Janowicz odpowiedział tylko jednym winnerem po krosie przy stanie 40-0 dla rywala. Chwilę później Polak minimalnie myli się i Simon obejmuje prowadzenie w secie.
              Skomentuj 5
                narodziny gwiazdy! byle kondycyjnie wytrzymał, bo widać, że jedzie już na rezerwie
                • TomaszJ Zgłoś komentarz
                  Mieszanka asow z dropszotami. Niesamowite 1:1
                    Trzeba przyznać - może Jerzyk średnio wybiera kierunki uderzeń, ale te dropszoty bije dość miękką ręką i fantastycznie kamufluje. Po 1?
                    Polak skorzystał z krótkiej przerwy toaletowej, właśnie powrócił na kort!
                    Skomentuj 6
                    Kapitalna gra naszego reprezentanta w I secie! 6 asów i tylko 4 stracone piłki przy własnym podaniu! Jerzy Janowicz jest coraz bliżej premierowego w karierze finału!
                    Skomentuj 2
                    6:4* - Gem i set Jerzy Janowicz! Polak kończy idealnie trafionym forhendem na linię!
                    Skomentuj 3
                    • Lea Zgłoś komentarz
                      "Amazing set" powiedział o grze Janowicza anglojęzyczny komentator.
                        Dośc łatwo wygrany set. Powinien mieć siły aby wygrać kolejnego. Oby tylko Simon nagle nie wybuchł :-)
                          Wygląda na to, że Jerzyk nadal nie wie co on robi i co tworzy. I dobrze. Jak za parę dni spojrzy na ten turniej bez emocji to mu szczęka opadnie..do Australii zawędruje!
                          *5:4 - Polak zaczyna od błędu z woleja, ale po chwili ponawia atak przy siatce i zdobywa punkt! Kolejna akcja dla Janowicza, winner po krosie, dwie piłki setowe!
                          Skomentuj 4
                          *5:4 - Jerzyk będzie musiał sobie wyserwować zwycięstwo w premierowej odsłonie. Simon szybko doprowadził do stanu 40-15, a gema zakończył przy drugiej okazji, po nieudanym skrócie Polaka.
                          Skomentuj 9
                          Zobacz więcej komentarzy (6)
                          5:3* - Ani na moment nie zadrżała ręka naszemu reprezentantowi! Polak serwuje jak maszyna! Starcie przy siatce wygrywa Janowicz, który wychodzi na 40-0. Łodzianin nie zwleka i powiększa przewagę w secie! Potrzebny już tylko jeden gem!
                          Skomentuj 9
                          *4:3 - Głośne "Allez!" ze strony Francuza, który doprowadza do remisu po 30! Jeszcze jeden punkt, pewny serwis i Simon ostatecznie zmniejsza stratę do łodzianina.
                          Skomentuj 7
                          4:2* - Otwiera się szansa na kolejnego breaka! Znakomity forhend Polaka i 30-15!
                          Skomentuj 6
                          4:2* - Kolejna bomba z serwisu! 229 km/h! Jeszcze jeden punkt i jest gem dla Polaka!
                          Skomentuj 5
                          *3:2 - Jerzyk rozpoczął od przegrania punktu, ale szybko odpowiada serwisem! Winner po linii, 30-15!
                          Skomentuj 2
                          *3:2 - Pierwszy obroniony asem, ale przy drugim Jerzy Janowicz jest już bezlitosny i zdobywa przełamanie!
                          Skomentuj 7
                          2:2* - Francuz wyrzuca bekhend w aut! Trzy break pointy dla Polaka!
                          Skomentuj 4
                          2:2* - Znakomity winner Polaka po linii! Otwiera się szansa na przełamanie, 0-30!
                          Skomentuj 2
                          2:2* - Rewelacyjnie! Błąd Polaka z bekhendu, przy stanie 30-0, ale chwilę później nasz reprezentant ma już dwie okazje na skończenie gema. Przy pierwszej jeszcze minimalnie wyrzuca piłkę w aut, lecz przy drugiej serwuje rywalowi kolejnego asa!
                          Skomentuj 3
                          Publiczność zapełnia jeszcze paryską halę Bercy, Polak musi zaczekać ze wznowieniem gry.
                          Skomentuj 7
                          *1:2 - Simon odpowiada znakomicie! Dwa potężne serwisy i szybko robi się 30-0. Jerzyk zaskakuje rywala znakomitym skrótem z returnu, lecz kolejne dwa punkty wygrywa już Francuz, który znów wychodzi na prowadzenie.
                          Skomentuj 2
                          1:1* - Polak rozpoczął gema serwisowego od świetnej akcji przy siatce. Kolejne dwie piłki wygrywa już bez większych problemów! As i jest gem wygrany na sucho i remis w meczu!
                          Skomentuj 6
                          *0:1 - Błąd Simona, który marnuje dwie okazje na skończenie gema. Trzecia okazja, rywal idzie do siatki i zdobywa punkt! Francuz obejmuje prowadzenie w secie.
                          Skomentuj 6
                          0:0* - Ależ return na otwarcie w wykonaniu Polaka! Takiej gry możemy się właśnie spodziewać, każdy słabszy serwis Francuza będzie przez Janowicza atakowany! Dwie kolejne piłki jednak dla Simona.
                          Skomentuj 2
                          Tenisiści są już po rozgrzewce, jako pierwszy podawać będzie Francuz. Rozpoczynamy!
                          Skomentuj 1
                          Polak jest zdecydowanie wyższy od Francuza (203 cm przy 182 rywala), ale reprezentant gospodarzy z pewnością nie przestraszy się serwisu Jerzyka. Simon zapowiadał, że wyjdzie na kort zmobilizowany!
                          Skomentuj 0
                          Tenisiści są już na korcie i właśnie rozpoczęli rozgrzewkę! Polski zawodnik nie ukrywa, że aktualnie gra najlepszy tenis w karierze.
                          Skomentuj 5
                          27-letni Francuz w aktualnym notowaniu światowego rankingu zajmuje 20. pozycję, ale osiągnięty w Bercy półfinał pozwoli już mu awansować o kilka pozycji. W tegorocznym głównym cyklu Simon zwyciężył w turnieju w Bukareszcie, a w Bangkoku doszedł do finału. W całej swojej karierze wywalczył łącznie już 10 tytułów!
                          Skomentuj 0
                          To jest naprawdę magiczny tydzień dla 21-letniego łodzianina, który w ciągu pięciu dni wyeliminował z paryskiego turnieju czterech zawodników z Top 20 światowego rankingu. Na liście Jerzyka znajdują się już takie nazwiska jak: Philipp Kohlschreiber, Marin Cilić, Janko Tipsarević czy mistrz olimpijski z Londynu i triumfator US Open 2012 Andy Murray. Miejmy nadzieję, że w sobotę dołączy do nich również Gilles Simon!
                          Skomentuj 2
                          Od godziny 14:30 zapraszamy na relację na żywo z meczu półfinałowego turnieju w Paryżu pomiędzy Jerzym Janowiczem a Francuzem Gillesem Simonem.